Wakacje 2021 a koronawirus

Dubaj: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [AKTUALNE INFORMACJE]

Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich czeka na turystów /123RF/PICSEL

Dubaj staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży wśród polskich turystów. Największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyciąga swoją nowoczesnością, wysokimi drapaczami chmur, słoneczną aurą i gorącymi wodami Zatoki Perskiej. Jakie zasady obowiązują podczas podróży do Dubaju? O czym trzeba pamiętać, wybierając się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Najwyższy drapacz chmur świata - Burdż Chalifa. Najbardziej luksusowy i najczęściej pojawiający się na selfie hotel, czyli Burdż al-Arab. Nawet kryty ośrodek narciarski. Dubaj jest pełen niespodzianek, które z pewnością warto odkryć. W naszym poradniku prezentujemy zasady, jakie obowiązują polskich obywateli planujących wakacje 2021 w Dubaju.

Dubaj a koronawirus. Zasady wjazdu

Polscy obywatele, aby wjechać na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich, potrzebują mieć przy sobie paszport ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wjazdu.

Reklama

Wszyscy podróżni powinny wykonać test RT-PCR na obecność koronawirusa nie wcześniej, jak 72 godziny przed odlotem samolotu. Wynik badania musi być przedstawiony w języku arabskich lub angielski wraz z ważnym kodem QR. Dopuszczalne są zaświadczenia w innych językach, o ile pojawia się na nich informacji o dacie i godzinie wykonania testu oraz o jego wyniku. Test PCR wykonywany po przylocie do Dubaju jest bezpłatny- wymaz pobierany jest zaraz po wyjściu z samolotu, koszty testowania ponosi rząd Dubaju

Wybierając się do Dubaju powinniśmy ściągnąć aplikację COVID-19 DXB.

Ubezpieczenie zdrowotne w Dubaju

Różne zabiegi, wizyty lekarskie, hospitalizacja i transport medyczny są niezwykle drogie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Zaleca się przed podróżą wykupienie międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego, które również obejmie koszty związane z leczeniem COVID-19.

Dubaj a COVID-19. Restrykcje na miejscu

Na miejscu jest wymagane przestrzeganie wszystkich środków ostrożności. Obowiązkowe jest noszenie w przestrzeni publicznej maseczek ochronnych. Wyjątkami od tego jest prowadzenie aktywności fizycznej, jedzenie i picie oraz prowadzenie samochodu z rodziną lub w pojedynkę.

Utrzymywanie dystansu społecznego 2 metrów jest również obowiązkowe w Dubaju.

Powrót do Polski z Dubaju

Obowiązujące przepisy w Polsce narzucają wszystkim podróżnym wracającym z krajów spoza UE i strefy Schengen (a do takich zaliczają się Zjednoczone Emiraty Arabskie) odbycie 10-dniowej kwarantanny. Posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa nie zwalnia z tego obowiązku. Jedynie osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy są zwolnieni z odbycia kwarantanny.

Kwarantannę można skrócić, jeśli nie wcześniej, jak po 7 dniach wykona się test PCR i będzie on negatywny. Obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu do systemu przez laboratorium diagnostyczne wykonujące dane badanie.

Gdzie szukać informacji?

Przed wyjazdem do Dubaju trzeba zapoznać się z aktualnymi informacjami, które są publikowane zarówno na stronach internetowych polskiej ambasady oraz dubajskiej agencji turystycznej:

strona Ambasady RP w Abu Zabi

strona Visit Dubai z informacjami na temat zasad wjazdu

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zjednoczone Emiraty Arabskie | koronawirus | restrykcje | wakacje | Dubaj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy