Wakacje 2021 a koronawirus

Izrael: Wakacje 2021 a koronawirus. Co musisz wiedzieć? [AKTUALNE INFORMACJE]

Jak w pandemii wybrać się na pielgrzymkę do Jerozolimy? /123RF/PICSEL

Izrael jest kolebką dwóch wielkich religii monoteistycznych i celem pielgrzymek. Wakacje 2021 w Izraelu są możliwe, jednak wjazd do kraju jest obarczony licznymi ograniczeniami. Jakie obostrzenia pandemiczne panują w Izraelu?

 Obecnie polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza wszelkie podróże do Izraela ze względu na narastający konflikt w Strefie Gazy. Jeśli ktoś decyduje się na przyjazd, to ministerstwo i Ambasada apelują o unikanie wszelkich zbiegowisk publicznych oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Sam Izrael również bardzo rygorystycznie podchodzi do kwestii obostrzeń pandemicznych. Jak pojechać do Izraela?

Koronawirus: loty do Izraela

Wjazd na terytorium Izraela jest możliwy wyłącznie po uzyskaniu zgody odpowiednich władz. Szczegółowe informacje w tym względzie dostępne są na stronie internetowej izraelskiego Ministerstwa Zdrowia. Polacy o taką zgodę mogą wystąpić do Ambasady Izraela w Warszawie.

Ponadto należy mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa, wykonanego maksymalnie na 72 godziny przed wjazdem. Trzeba również posiadać ubezpieczenie medyczne obejmujące koszty leczenia COVID-19. Co najważniejsze, należy nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem wypełnić ankietę on-line, uprawniającą do wejścia na pokład samolotu.

Reklama

Od 16 lipca 2021 roku został wprowadzony dla osób przybywających do Izraela obowiązek kwarantanny trwającej 24 godziny albo do czasu otrzymania negatywnego wyniku testu PCR, w tym osoby wyleczone i zaszczepione. Miejsce kwarantanny wyznaczają władze Izraela. Zwolnione z odbywania kwarantanny są osoby posiadające zaświadczenie wydane przez izraelskie Ministerstwo Zdrowia.

Osoby, które zostały zaszczepione poza Izraelem lub posiadają status ozdrowieńca mogą zostać zwolnione z odbywania kwarantanny pod warunkiem wykonania testu serologicznego oraz uzyskania zgody na zwolnienie z kwarantanny przez władze izraelskie. 

Prócz tego pasażerowie przylatujący do Izraela muszą wykonać na własny koszt testy PCR po przybyciu na lotnisko Ben Guriona. Wszyscy, których podróż do Izraela trwała dłużej niż 72 godziny jeszcze przed wejściem na pokład samolotu muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19. Do testu należy przystąpić w ciągu 72 godzin przed planowaną godziną wylotu do Izraela. Jeśli wykonanie testu nie jest możliwe należy napisać wniosek do Komitetu ds. Wyjątków.

Ograniczenie to nie ma zastosowania do zaszczepionych lub ozdrowieńców, którzy Izrael traktują jako państwo tranzytowe i przebywają maksymalnie 12 godzin lub krócej w strefie tranzytowej lotniska.

Jakie ograniczenia pandemiczne panują w Izraelu?

W Izraelu nadal panują ograniczenia pandemiczne. Restauracje są otwarte w reżimie sanitarnym. Należy zachować co najmniej dwumetrowe odstępy od innych osób. Obowiązuje również obowiązek noszenia masek.

W Palestynie nadal obowiązuje stan wyjątkowy. Polski MSZ stanowczo odradza podróży do Palestyny.

Powrót do Polski



Od 23 czerwca obowiązuje dziesięciodniowa kwarantanna po powrocie do Polski z krajów spoza strefy Schengen.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | koronawirus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy