Reklama

Turcja: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [AKTUALNE INFORMACJE]

Wakacje 2021 w Turcji to doskonały pomysł na wymarzony urlop /123RF/PICSEL

Turcja to jeden z najgorętszych, wakacyjnych kierunków obieranych przez turystów z Polski. Popularność tego kraju wynika m.in. z ogromu malowniczych miejsc, świetnej pogody, cennych zabytków i dużej liczby atrakcji. Dowiedz się jakie obostrzenia obowiązują w Turcji, planując wakacje.

 W 2015 roku Turcja była szóstym państwem na świecie pod względem liczby przyjazdów - kraj ten odwiedziło prawie 40 mln turystów. Najwięcej turystów przyjeżdża z Niemiec, Rosji, Holandii, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii i Polski. Najchętniej wybierają oni kurorty nad wybrzeżem Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także Stambuł i Kapadocja oraz zabytki kultury antycznej.

Podróż do Turcji. Jakie wymogi wjazdu?

Od 1 czerwca 2021 r. wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji lub negatywnego wyniku szybkiego testu antygenowego z ostatnich 48 godzin przed przylotem. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci do szóstego roku życia, ozdrowieńcy oraz osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu oraz osoby które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi zostaną poddane kwarantannie przez okres 14 dni we wskazanym przez siebie miejscu pobytu.

Reklama

Przybywający do Turcji drogą lotniczą, są zobowiązani do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcji (formularz należy wypełnić w ciągu ostatnich 72 godzin przed podróżą). Znajduje się on TUTAJ. Po jego wypełnieniu otrzymamy dokument potwierdzający rejestrację oraz specjalny kod HES.

Od 2 marca 2020 r. Polacy, którzy podróżują do Turcji turystycznie na okres do 90 dni, nie muszą posiadać wiz.

Zasady bezpieczeństwa w Turcji - koronawirus

W Turcji obowiązuje noszenie maseczek ochronnych w otwartych przestrzeniach publicznych oraz w zamkniętych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy