Reklama

Zanzibar: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [AKTUALNE INFORMACJE]

Piękne plaże i turkusowa woda przyciągają turystów do Zanzibaru /123RF/PICSEL

Zanzibar to jeden z najpopularniejszych i najmodniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków w ostatnich latach. Przepiękne, piaszczyste plaże, turkusowa, ciepła woda, przepiękna rafa koralowa – wszystko to sprawia, że wyspa położona na Oceanie Indyjskim przyciąga turystów jak magnes, a na wakacje na Zanzibarze decyduje się coraz więcej Polaków.

 Zanzibarskie plaże należą do najpiękniejszych na świecie. Biały piasek o strukturze mąki to wizytówka wyspy. Będąc na Zanzibarze koniecznie należy wybrać się do Parku Narodowego Jozani, będącego pod ochroną. Dużą popularnością cieszy się także farma przypraw, gdzie można zobaczyć, jak rosną egzotyczne rośliny, których na co dzień używamy w kuchni. Będąc na Zanzibarze warto odwiedzić wyspę żółwi, ale i nie sposób nie zatrzymać się w Stone Towne, czyli kamiennym mieście. To najstarsza część miasta Zanzibar - wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Podróż do Zanzibaru w 2021. Jakie wymogi wjazdu?

Należy pamiętać, że Zanzibar w całości należy do Tanzanii i to właśnie przepisy tego państwa obowiązują turystów, chcących spędzić wakacje na wyspie. Przestrzeń powietrzna dla wszystkich lotów międzynarodowych została ponownie otwarta 18 maja 2020 r. Na lotnisku należy obowiązkowo pamiętać o odkażaniu rąk, noszeniu maseczki i zachowaniu dystansu. Ponadto należy poddać się pomiarowi temperatury ciała.

Od 4 maja br. wszyscy podróżujący do Tanzanii muszą posiadać zaświadczenie w języku angielskim o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Próbki do testu muszą być pobrane najpóźniej 72 godziny przed przylotem do Tanzanii. Obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu nie dotyczy dzieci do piątego roku życia.

Reklama

Ponadto po przyjeździe do Tanzanii, osoby podróżujące krajów wysokiego ryzyka muszą wykonać szybki test ("rapid test") pod kątem Covid-19. Koszt takiego testu to 25 USD. Dotyczy to również podróżnych, którzy wykazują symptomy choroby.

Wszyscy podróżni przybywający do Tanzanii z Indii zobowiązani są do odbycia 14-dniowej kwarantannie, na koszt własny. Kwarantanna obowiązkowa jest również dla tych, którzy podróżowali przez Indie w ramach tranzytu.

Podróżujący do Zanzibaru muszą wypełnić stosowny formularz online  (24 godziny przed wjazdem do tego kraju), który dostępny jest TUTAJ. Po jego wypełnieniu otrzymamy powiadomienie z unikalnym kodem (Unique Health Code - UHC). Kod należy okazać lokalnym służbom imigracyjnym po przybyciu na miejsce. Do naszego obowiązku należy także wypełnienie karty informacyjnej dotyczącej stanu zdrowia.

Należy pamiętać, że przy wjeździe do Tanzanii, w tym na Zanzibar paszport musi być ważny co najmniej sześć miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.  Do Tanzanii i na Zanzibar można latać z Polski samolotami rejsowymi, jaki i wyczarterowanymi przez biura podróży.

Zasady bezpieczeństwa na Zanzibarze

Na Zanzibarze obowiązuje zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Na terenie hotelu przepis ten nie obowiązuje. Przy wejściu do zamkniętych obiektów należy się spodziewać pomiaru temperatury ciała. Nie może ona przekraczać 37,5 stopni Celsjusza. Zalecane jest częste mycie i dezynfekowanie rąk. Ponadto obowiązuje dystans społeczny - co najmniej 1,5 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy