Reklama

Olimpiadę w Rio będzie można obejrzeć w VR

NBC i Samsung zadbają o to, aby fani sportu mogli przenieść się na stadiony olimpijskie w Brazylii. Będzie to możliwe za sprawą transmisji w VR z niektórych dyscyplin. Co jest potrzebne, aby skorzystać z takiej możliwości?

Do obejrzenia olimpiady w VR przede wszystkim potrzebujemy gogli Gear VR (test i więcej informacji tutaj) oraz odpowiedniego smartfonu Samsunga. Musimy także pobrać aplikację NBC Sports. Niestety, obie firmy nie zdecydowały się na transmisję na żywo - postanowiono opóźnić materiały o kilka godzin, aby zadbać o ich odpowiednią jakość.

Konkretne wydarzenie sportowe zostanie najpierw zarejestrowane przy pomocy kamer sferycznych, następnie widzowie będący w posiadaniu odpowiedniego sprzętu będą mogli obejrzeć relacje, zupełnie jakby znajdowali się na miejscu w Rio.  Co zostanie zarejestrowane w VR? Między innymi półfinały i finały koszykówki mężczyzn, siatkówka plażowa, boks, szermierka i niektóre z zawodów lekkoatletycznych. W VR zarejestrowane zostanie również otwarcie oraz zamknięcie samej imprezy.

Nadawcy zapewniają, że igrzyska w Tokio w roku 2020 będą transmitowane na żywo w VR.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olimpiada w Rio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama