Reklama

Niewykrywalny materiał wybuchowy

Al-Kaida jest w posiadaniu nowej generacji płynnych materiałów wybuchowych, które mogą zostać wykorzystane w atakach terrorystycznych. Jeden z amerykańskich urzędników określił je mianem "genialnych".

ABC News donosi, że Al-Kaida - jedna z najgroźniejszych organizacji terrorystycznych na świecie - jest w posiadaniu innowacyjnych środków wybuchowych. Przerażające jest to, że skonstruowane w oparciu o nie bomby nie będą wykrywane przez obecnie stosowane na lotniskach skanery. To sam terrorysta będzie żywą bombą.

Opis działania nowej bomby brzmi jak majaki szalonego naukowca, ale eksperci do spraw bezpieczeństwa ostrzegają, że jest jak najbardziej realny. Przed planowanym atakiem, terrorysta będzie zanurzał swoje ubrania w specjalnym płynie, który jest wybuchowy nawet po wysuszeniu. "Bomby odzieżowe" nie będą różnić się niczym od zwyczajnego ubrania i na tę chwilę nie ma możliwości ich wykrycia.

Podobno nowa technika została opracowana przez Al-Kaidę na Półwyspie Arabskim, a jej konstrukcję nadzorował sam Ibrahim al-Asiri, określany mianem następcy Bin-Ladena. To on 4 lata temu skonstruował bombę, która została umieszczona w bieliźnie terrorysty. On także stworzył ładunki wybuchowe umieszczane w tonerach do drukarek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy