Najpopularniejszy telefon świata obchodzi 10. urodziny

10 lat temu Nokia zaprezentowała swój najpopularniejszy telefon. O jaki model chodzi i ile egzemplarzy trafiło do rąk odbiorców?

Nokia 1100 - bo to o niej mowa - do maja 2007 roku znalazła 200 mln nabywców. Później sprzedaż osiągnęła zakładany pułap 250 mln egzemplarzy. Taka liczba nie pozostawia złudzeń - żaden inny telefon/smartfon nie zbliżył się do tego wyniku.

Skąd tak ogromny sukces? Głównym powodem fenomenu Nokia 1100 jest oczywiście przystępna cena - Nokia doskonale zgrała premierę 1100 z boomem na telefonię komórkową w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach Trzeciego Świata. Zresztą to Nokia 1100 była miliardowym sprzedanym telefonem Nokii, trafiając do klienta w dalekiej Nigerii. Nie przez przypadek przedni panel rekordowej komórki był specjalnie skonstruowany, tak aby chronić wnętrze urządzenia przed piaskiem. Zadbano także o wytrzymałą obudowę z antyślizgowymi bokami i silikonową klawiaturę.

Reklama

Warto jeszcze wspomnieć, że na pokładzie znalazły się - niewielki wyświetlacz o rozdzielczości 95 x 65 pikseli oraz kultowa gra Snake.

Na aukcjach internetowych wciąż można kupić Nokię 1100.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | komórka | telefon komórkowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy