Jak sprawić, by kobiety do ciebie lgnęły?

Poczucie humoru, ciepło, życzliwość, charyzma - jest wiele cech przyciągających do nas ludzi. Każdy z nas w swoim życiu spotkał prawdziwe "dusze towarzystwa" i zapragnął poznać sekret za sprawą, którego ludzie lgnęliby do nas jak przysłowiowe pszczoły do miodu.

Szczypta wysiłku, szklanka kilku prostych zasad oraz łyżka pozytywnych myśli o sobie jest gwarantem przepisu na sukces w kontaktach międzyludzkich. Wykonanie i właściwe połączenie wymienionych składników znajduje się poniżej.

Polub siebie

Gdyby poprosić grupę osób o wymienienie swoich wad, przyszłoby im to bez najmniejszego trudu, ale zadanie to mogłoby okazać się niewątpliwie trudniejsze, gdyby poprosić o podanie zalet. Spróbuj stworzyć listę cech, za które lubisz siebie oraz za które mogą lubić cię inni, dzięki temu uzmysłowisz sobie jak wiele jest w tobie magnetyzujących cech.

Reklama

Taka świadomość sprawi, że zaczniesz je bardziej eksponować, niwelując niedociągnięcia swojego charakteru, które mogą nie być powodem do dumy.

Uśmiechaj się

Znana od dawna, lecz dopiero ostatnio ujęta w naukowe ramy, teoria odbicia lustrzanego, dostrzegana jest już w zachowaniach niemowlaków. Polega na interpretacji przez rozum dostarczanych przez zmysły informacji, w tym przypadku uśmiechu - oznaki sympatii i konieczności odwzajemnienia go.

Szczery uśmiech zbliża do siebie ludzi, sprawiając, że w oczach innych jesteśmy radośni i pewni siebie. Wykorzystuj ten fakt wszędzie gdzie tylko możesz, a zobaczysz, że zarówno pani w zieleniaku, szef w pracy, jak i urzędnik spojrzą na ciebie łaskawszym okiem.

Myśl o innych dobrze

Plotki, niedomówienia, zasłyszane informacje o kimś, kogo jeszcze nie znamy bądź o naszych najbliższych znajomych nie są najlepszym doradcą i z góry, mimowolnie narzucają nam sposób postrzegania i nastawienia do drugiej osoby.

Starajmy się dostrzegać w innych dobre cechy i weryfikujmy niepewne, często niepochlebne im pogłoski. Kumulowanie w sobie negatywnych, nazbieranych o kimś myśli, sprawi, że nieświadomie będziemy się odnosili do niego z dystansem lub niechęcią a dana osoba zrobi to samo w odniesieniu do nas.

Nie pisz czarnych scenariuszy

Nigdy nie zakładaj, że ktoś na pewno cię nie polubi, bo niby czemu tak miałoby być? Nie interpretuj każdego gestu, słowa jako wskazującego na niechęć do ciebie. Wyobraź sobie sytuację kiedy poznają się dwie uprzedzone do siebie lub przekonane o wzajemnej nieżyczliwości osoby.

Nie trudno byłoby odgadnąć zakończenie tej filmowej sceny. Staraj się zawsze mieć pozytywnie nastawienie do nowopoznanych osób, gdyż pierwsze wrażenie warunkuje dalszą znajomość.

Entuzjaści górą

Z własnej, nieprzymuszonej woli nikt nie lubi przebywać z marudami, pesymistami i osobami, które na wszystko reagują z niechęcią. Nie znaczy to, że masz z ochotą podejmować niebezpieczne czy bezmyślne wyzwania, ale jeśli budzą twoje wątpliwości modyfikuj je i sam podejmuj inicjatywę.

Głowa pełna ciekawych pomysłów i przekonanie o ich powodzeniu jest ostatnim składnikiem naszego przepisu.

zdronet
Dowiedz się więcej na temat: poczucie humoru | podryw | zasada | życzliwość | optymizm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy