Reklama

Najczęstsze problemy seksualne mężczyzn

2/3 Polaków nie ma trudności i problemów ze zdrowiem seksualnym. Warto jednak zaznaczyć, że 31proc. mężczyzn, w wieku 15-59 lat miało jednak trudności i problemy seksualne. Jakie? Sprawdź

Oto najczęstsze problemy seksualne Polaków

Najwięcej, bo 10 proc. mężczyzn deklaruje zbyt dużą chęć współżycia w porównaniu z potrzebami partnerki(a), 9 proc. zbyt duże potrzeby seksualne. Z kolei 7 proc. panów ma problemy z przedwczesnym wytryskiem nasienia, 6 proc. z niepełnym wzwodem (erekcją) przed stosunkiem lub podczas stosunku.

Jedynie 5 proc. mężczyzn obserwuje zbyt małe potrzeby seksualne, 3 proc. panów dotyka problem z osiągnięciem orgazmu, 2 proc. zbyt małą chęć współżycia w porównaniu z potrzebami partnerki(a), 2 proc. bolesność narządów płciowych podczas stosunku, a 2 proc. brak wytrysku lub trudności z wytryskiem.

Reklama

Gdzie szukamy pomocy?

Najczęściej podawanym przez mężczyzn źródłem informacji i pomocy (aż 33,4 proc. wskazań) jest internet. 30,1 proc. panów szuka pomocy w rozmowie z bliskimi, a 18,8 proc. szuka rozwiązania swoich problemów w prasie lub książkach. 12,4 proc. mężczyzn używa środków na poprawienie potencji bez przepisu lekarza.

Gabinety specjalistów wciąż mało popularnie

W zbyt małym stopniu mężczyźni szukają pomocy u lekarza, gdy doświadczają problemów i trudności w życiu seksualnym. W dalszym ciągu jest to trudny do podjęcia z lekarzem temat. Fakt, że ponad 33 proc. szuka informacji w internecie pokazuje, iż badani chcą uzyskiwać wiedzę nt. swoich problemów i je rozwiązywać.

Ale pamiętajmy, że nie wszystkie dane zamieszczone w sieci są wiarygodne. Dlatego też propagowanie idei zdrowia seksualnego jest niewątpliwie ważne zarówno dla lekarzy jak i samych pacjentów. - komentuje prof. Zbigniew Izdebski. Jedynie 15,1 proc. mężczyzn zgłosiło się z problemem do lekarza urologa lub do lekarza pierwszego kontaktu (12,8 proc.).

Dane pochodza z "Badanie Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy Seksualność Polaków 2011" zostało zrealizowane w 2011 roku przez TNS OBOP.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy