Reklama

Ona wcale nie musi dojść

Czemu kobiety nie mają ochoty na seks? Dlaczego orgazm nie jest ich celem samym w sobie? Jeśli chcesz chociaż w niewielkim stopniu zrozumieć kobiety i zmienić na lepsze wasze kontakty seksualne - przeczytaj to!

Brak ochoty na seks wcale nie oznacza, że kobieta jest nim mniej zainteresowana niż przeciętny mężczyzna. Powodów może być wiele. Oto kilka z nich:

Podobieństwo niszczy życie seksualne

Według brytyjskich seksuologów cytowanych przez "Dziennik", przyczyna może leżeć w np.: zbytniej bliskość łączącej parę. "Osoby, które mają podobne poglądy i tak samo patrzą na świat, często mają nieudane życie seksualne". Prawdopodobnie jest to skutek braku pociągu seksualnego do partnera. Ludzie, którzy mają odmienne poglądy, stanowią dla swoich partnerów, swego rodzaju wyzwanie, i to przekłada się także na ich kontakty seksualne. Zatem postaraj się być dla swojej wybranki interesujący. Burzliwe dyskusje wzmagają apetyt na seks.

Reklama

Z pożądaniem jest jak z jogingiem

Zdaniem specjalistów z Wysp Brytyjskich, ważną sprawą jest także umiejętność wzbudzania pożądania u partnera, ale przede wszystkim u siebie. Jak tego dokonać? " Pragnienie jest decyzją - mówią seksuolodzy. Spontaniczne pożądanie jest łatwe na początku związku, z biegiem lat jest o nie coraz trudniej. O pożądanie trzeba zadbać, zdopingować się do niego, jak do porannego joggingu" - podpowiada "Dziennik". Trzeba stworzyć możliwie najbardziej sprzyjające warunki na seks i wyzbyć się myśli - "eh, znowu będzie tak samo". Naucz tego swoją partnerkę! "Zamiast narzekać na nieudany seks zrób wszystko, co w twojej mocy, by stał się on dla was przyjemnością - doradza gazeta.

Kiedy seksualny wamp zaczyna ziewać?

Często niezrozumiałą dla mężczyzn sytuacją jest brak ochoty na seks wynikający ze zwykłego przemęczenia kobiety. Do gorącego seksu dobre samopoczucie jest jednak niezbędne. W wywiadzie dla "Dziennika" seksuolog Stanisław Dulko ostrzega, że nawet kilkugodzinna praca przy komputerze może zmniejszyć libido waszej partnerki. Warto zatem zadbać o relaksacyjny masaż i kąpiel. Pieszczoty słowne doleją już tylko oliwy do jej seksualnego ognia.

Orgazm przestał być priorytetem

Zdarza się, zdaniem Stanisława Dulko coraz rzadziej, że kobieta narzeka na brak satysfakcji seksualnej. Wtedy kochający ją mężczyzna popada w frustrację. Na szczęście problem ze szczytowaniem ma coraz mniej pań. Jak twierdzi seksuolog, "kiedyś problem z osiągnięciem orgazmu dotyczył 50 proc. kobiet, w ostatnich latach już 20-30 proc. Warto też dodać, że zmienia się pogląd na potrzebę przeżywania orgazmu. To nie jest już dla kobiet warunek konieczny do zadowolenia z seksu. Najważniejsze jest poczucie bliskości, więzi wynikające z bycia z bliskim, kochającym mężczyzną". Jeśli jednak wasza partnerka pozbawiona jest seksualnych uniesień i powoduje to u niej wyraźny dyskomfort, nie znaczy to, że jest oziębła seksualnie. To informacja, że trzeba jej pomóc. Zróbcie wszystko, aby wydłużyć i urozmaicić grę wstępną. Jeśli to nie przyniesie efektu, przydadzą się konsultacje ze specjalistą. W końcu każdy ma prawo do przyjemności!

MT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy