Reklama

Dla psa gotowe są poświęcić faceta!

Ja, albo twój pies - to ultimatum, którego żaden mężczyzna nie powinien stawiać swojej partnerce. Jedna czwarta kobiet przyznaje, że jest w stanie poświęcić związek, jeżeli jej czworonożny przyjaciel i wybranek serca nie darzą się sympatią.

Połowa ankietowanych przez brytyjskich badaczy kobiet zdradziła, że mówi "cześć" do swojego kota lub psa po powrocie do domu. Jedna trzecia przyznaje z kolei, że jest w stanie spędzić noc na podłodze koło swojego pupila, jeżeli coś mu dolega. Około 60 proc. pań świętuje w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół szczególne okazje jak urodziny, a nawet walentynki - wykazały najnowsze badania.

Mężczyźni są natomiast nieco mniej skorzy do poświęceń dla swoich pupili. Tylko 12 proc. z nich rozstało się kiedykolwiek z partnerką, która nie polubiła jego zwierzaka. Z tego samego powodu decyzję o rozstaniu podjęła aż jedna czwarta właścicielek psa lub kota. Dlaczego panie są skore zrezygnować z mężczyzny prędzej niż z pupila?

Wiele singielek decyduje się na zwierzaka, aby zapełnić pustkę w życiu i zapewnić sobie towarzystwo. Futrzak jest dla nich członkiem rodziny, a często także substytutem dziecka. Brak sympatii nowego partnera do ich starego, wiernego przyjaciela jest więc odbierana przez kobiety, jako brak akceptacji ich życia i ich samych.

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Krajowe Biuro ds. Zdrowia Zwierząt (NOAH) wykazało jednak, że i kobiety i mężczyźni są w stanie nawiązać równie głęboką relację ze zwierzakiem domowym. Ponad 40 proc. ankietowanych właścicieli zwierząt zadeklarowało, że jest w stanie zaryzykować własnym życiem, aby uratować czworonożnego przyjaciela, a połowa nie szczędziłaby pieniędzy na jego leczenie.

Reklama

"Zdecydowana większość miłośników zwierząt przyznaje, że bycie odpowiedzialnym właścicielem oznacza opiekę nad pupilem, karmienie go, zapewnianie mu odpowiedniej ilości ruchu oraz poświęcanie uwagi" - powiedział Philip Sketchley z NOAH.

Co jeszcze bardziej cieszy organizacje, które zajmują się ochroną zwierząt, badanie wykazało, że właściciele psów i kotów są w stanie zrezygnować z palenia lub je ograniczą, aby móc wydać pieniądze na swojego wiernego towarzysza.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: zwierzak | PSY (Park Jae-Sang) | partner | czworonogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy