Reklama

Gdy nie możesz skończyć: Pięć rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Problemy z osiąganiem orgazmu przez mężczyzn mogą mieć różne przyczyny /123RF/PICSEL

Reklama

Brak wytrysku u mężczyzn to problem spotykany częściej, niż może się wydawać. Częściej także, niż wielu „prawdziwych facetów” chciałoby przyznać. Niepowodzenia w sypialni to z jednej strony temat wstydliwy, traktowany jako zaprzeczenie męskości, z drugiej – sygnał, którego nie wolno lekceważyć. Jakie są przyczyny problemów z osiąganiem orgazmu u mężczyzn i na co zwrócić uwagę?

Anorgazmia, czyli brak orgazmu, u mężczyzn to problem jeszcze bardziej wstydliwy niż u kobiet. I to nie tylko dlatego, że mężczyźni osiągają go dużo łatwiej. "Prawdziwi faceci" nie mają przecież takich problemów. Dla nich każda wpadka w sypialni to niemal koniec świata, uderzająca prosto w ego, traktowana bardzo osobiście i będąca zaprzeczeniem męskości. Brak orgazmu rzeczywiście może być frustrujący, ale to dużo poważniejszy problem, mogący w dłużej perspektywie doprowadzić nawet do depresji. Dlatego nie wolno go lekceważyć - sam bowiem nie minie. Im szybciej podejmiemy kroki, mające na celu wyleczenie przypadłości, tym lepiej.

Reklama

Przyczyny braku orgazmu u mężczyzn

Przyczyn braku orgazmu u mężczyzn może być wiele, a podzielić je można na dwie grupy: psychiczne i fizyczne. Do pierwszej zaliczyć można na przykład podświadomą niechęć do partnerki lub seksu w ogóle czy depresję, z którą wiele osób się zmaga, nie mając tej świadomości. Oprócz tego, zaburzenia powodować mogą między innymi życie w stresie, lęk przez zajściem w ciążę przez partnerkę, niska samoocena, złe doświadczenia z przeszłości (molestowanie czy gwałt), a także brak edukacji seksualnej.

Problemy z osiąganiem orgazmu przez mężczyzn mogą mieć również podłoże fizyczne, co wiąże się często z różnymi chorobami, mającymi wpływ na system nerwowy. Przyczyną może być również niska produkcja testosteronu, zaburzenia przysadki mózgowej czy choroby tarczycy. Na sprawności w łóżku negatywnie odbić się może nadużywanie alkoholu i narkotyków oraz przyjmowanie niektórych leków.

To nie koniec świata, czyli jak się leczyć

Przede wszystkim warto pamiętać o dwóch kwestiach: problemów z osiągnięciem orgazmu nie warto ukrywać i nie jest to "koniec świata", jak wielu mężczyznom może się początkowo wydawać. Następnie należy ustalić przyczynę i dopiero później przejść do leczenia. Zwalczanie tej dolegliwości zależy bowiem od tego, jaki jest powód problemów.

Jeśli brak orgazmu powodują przyjmowane leki, należy porozmawiać z lekarzem o możliwości wymiany ich na inne, takie, które nie będą powodowały skutków ubocznych. Gdy winny jest alkohol lub inne używki, konieczna będzie zmiana przyzwyczajeń i stylu życia. Kiedy powodem są problemy natury psychicznej - warto rozpocząć terapię. Ważne jest możliwie szybkie zajęcie się problemem i nie lekceważenie pierwszych symptomów ostrzegawczych. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli zdolność osiągania orgazmu wróci, nie ma gwarancji, że tak pozostanie.

Wsparcie i wyrozumiałość partnerki

Udany seks i osiągnięcie orgazmu to dla wielu mężczyzn wyznacznik męskości. Ważne pozostaje więc wsparcie i wyrozumiałość partnerki, a złośliwe komentarze mogą jedynie pogłębić problem. Jeśli mężczyzna odnajdzie w kobiecie oparcie, na pewno na nowo nabierze pewności siebie i poczuje się lepiej, a szanse na udane życie seksualne gwałtownie wzrosną.

Rozmawiaj, flirtuj i zawieraj nowe znajomości bez wychodzenia z domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: anorgazmia | orgazm | seks | problem | problemy w łóżku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama