Reklama

Jak uniknąć awantury?

Jednym z najbardziej ekscytujących męską część populacji pytań jest: „Czego ona właściwie ode mnie chce?”. Zadajemy je sobie najczęściej, kiedy coś przeskrobiemy i przed oczyma pojawia nam się wizja focha. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wracasz do domu, czy też spotykasz swoją dziewczynę na ulicy i już z daleka widzisz, że coś jest nie tak. Że szykuje się problem, że zacznie się już za sekundę. Nieważne w tej chwili, czy masz 18, czy 24, czy 40 lat, twoja druga połowa właśnie zaczyna wchodzić na wysokie obroty, a ty zupełnie nie wiesz, jaka jest tego przyczyna.

W tej chwili przyczyna nie jest ważna. Nieważne, czy bombę podłożyłeś ty, czy ktoś inny. Nie ważne, czy wkurzyła ją przyjaciółka kupując ładniejszą torebkę, czy ty, bo o czymś zapomniałeś. Czy też zwyczajnie wstała lewą nogą i cały świat dziś działa jej na nerwy.

Reklama

Możesz analizować, rozmyślać, zastanawiać się "co zrobiłem nie tak". To i tak nic nie da. Trzeba uderzyć, wyprzedzić atak, wyjść obronną ręką. Przed wami kilka sposobów na szybkie i w miarę bezbolesne pogodzenie się z kobietą.

Bądź pierwszy

Jak każdy dobry dowódca wie, najlepszą obroną jest atak. W wielu przypadkach uprzedzenie ataku przeciwnika jest najlepszą metodą na skuteczne i szybkie pogodzenie się z kobietą. Zwłaszcza, jeśli wiesz, że to ty przeskrobałeś i nawet wiesz co. Nie ignoruj więc pierwszych oznak focha i zacznij spokojnie sam: "Rozumiem, że jesteś na mnie zła, jednak pozwól mi powiedzieć, że... (tutaj wstaw najsubtelniejsze wytłumaczenie, jakie przyjdzie ci do głowy). Reszta zależy od twoich umiejętności negocjacyjnych. Na pewno to, że starasz się pogodzić pierwszy daje wielką przewagę i po krótkiej fazie obrażenia zostanie ci wybaczone.

Nieco uroku

Jeśli przewinienie jest niewielkie, albo to co ją zezłościło nie jest aż tak ważne, to można zastosować metody, które ona najbardziej lubi na zbyt dużo stresu. To już zależy od twojej inwencji i znajomości swej partnerki. Możesz jej zrobić długą, gorącą kąpiel z olejkami zapachowymi, czy relaksujący masaż. Jeśli to ty coś przeskrobałeś, ale nie jest to przewina wielka, to możesz zacząć od:

"Tak, przyznaję się to moja wina, postaram się tego więcej nie zrobić, bo cię kocham". Później powinno być już łatwiej. No chyba, że to nie pierwsza taka sytuacja i przez recydywę partnerka ma już dość.

Więcej namiętności

Pamiętaj, że kobieta zawsze podświadomie chce mieć kogoś, przy kim czuje się bezpiecznie. Jeśli jest jej źle, ma dość całego świata i wszyscy ją wkurzają, to najzwyczajniej w świecie podejdź do niej przytul, pocałuj i powiedz jej, jak bardzo ci na niej zależy. W 90 procentach przypadków to działa. Jednak jeśli znasz swoją dziewczynę i wiesz, że w takich sytuacjach woli zostać sama, nie chce być dotykana, przytulana, to zrób jej jakąś przyjemność, którą ona uwielbia. I nie ważne, czy będzie to jej ulubiona herbata, czy ciastko, czy też włączenie ulubionego filmu. Zrób coś żeby poprawić jej humor.

Tradycyjnie

Nie ma chyba bardziej tradycyjnej metody wywołania uśmiechu na twarzy kobiety, niż kwiaty i czekoladki, albo gorąca czekolada. Zwłaszcza jeśli ta ostatnia jest robiona samodzielnie. Kobiety lubią małe podarunki, choć nie zawsze się do tego przyznają. Lubią być doceniane i lubią, kiedy się o nich pamięta. Dlatego nie tylko z okazji Dnia Kobiet warto pamiętać o małych przyjemnościach dla nich, żeby nie trzeba było zbyt często korzystać z pierwszych metod ułagadzania sytuacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kłótnia | jak się pogodzić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy