Reklama

​Klucz do szczęśliwego związku? Seks

Zdrowe życie seksualne to zgodnie z wynikami badań podstawa udanego, wieloletniego związku /123RF/PICSEL

Reklama

Znany portal randkowy eHarmony przeprowadził wśród swoich użytkowników badania na temat ich zadowolenia ze swojego związku. Ankieta miała sprawdzić, co sprawia, że ludzie są szczęśliwi ze swoimi partnerami. Co mają ze sobą wspólnego, na co zwracają uwagę w związku i jak to przekłada się na ocenę ich pożycia.

Odpowiedź mogła być jedna i chyba wszyscy się jej spodziewali.

Tak, najważniejszym elementem szczęśliwego związku były pieniądze i stabilizacja finansowa.

Ale ex aequo ze zdrowym życiem seksualnym.

Te dwie rzeczy (bo kasa i stabilizacja zostały zaliczone jako jedna odpowiedź) zdecydowanie wybiły się w odpowiedziach. Sposób na szczęśliwą relację jest więc prosty: seks i pieniądze.

Kolejnymi warunkami udanego, długiego związku były wiek (oboje partnerów miało pomiędzy 25 a 44 lat), dzieci (konkretnie dwójka), wysokie wykształcenie (obu partnerów) i wysokie zarobki (znowu kasa). Do tego w mniejszym stopniu doszła "świadomość problemów społecznych" oraz podobne poglądy polityczne.

Reklama

Co ciekawe odpowiedzi na pytanie o to, co uszczęśliwia partnera u mężczyzn i kobiet wyraźnie się różniły. Faceci myśleli głównie, że ich kobiety pragną prezentów, niespodzianek i generalnie uszczęśliwia ich "otrzymywanie rzeczy". Kobiety zaś były zdania, że dla panów najbardziej liczą się słowa uznania. 

Jednak respondenci obu płci byli zgodni co do tego, że inteligentni i stabilni emocjonalnie bardziej nadają się na długoletnich partnerów. Według badanych z takimi osobami można także wieść udane życie seksualne. A to, obok pewnej sytuacji ekonomicznej jak wyraźnie pokazało badanie, klucz do szczęśliwego związku.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy