Reklama

Nie mówimy "kocham" bez powodu

"Kocham Cię" - to wyznanie z męskich ust pada już po kilku tygodniach związku. Jak wskazują najnowsze badania, to właśnie panowie szybciej tracą głowę w miłości. Jeśli chodzi o porywy serca, kobiety podchodzą do nich racjonalnie.

Do tej pory wiele badań sugerowało, że to kobiety są bardziej wylewne i to one szybciej się zakochują. Na wątek miłosny nowe światło rzucają jednak badania przeprowadzone przez psycholog Marissę Harrison z amerykańskiego uniwersytetu Pennsylvania State University. Zdaniem naukowca, wbrew powszechnej opinii, bardziej powściągliwe w wyznawaniu miłości są kobiety.

Jak pokazują najnowsze badania mężczyźni zakochują się w ciągu kilku tygodni, a żeby zdobyć serce kobiety, potrzeba kilku miesięcy. Co więcej - mężczyźni nie tylko zakochują się szybciej, równie szybko wyznają miłość swojej partnerce.

Reklama

Badanie przeprowadzone na 172 studentach obaliło dotychczasowy mit, że to kobiety są bardziej podatne na porywy serca i szybciej tracą głowę dla swojego partnera.

- Mężczyźni zdecydowanie szybciej się zakochują i trzy razy szybciej wyznają miłość - podsumowuje badania profesor Marissę Harrison. - Powszechne przekonanie, że to kobiety szybciej poddają się uczuciom, może wynikać z faktu, iż są one postrzegane jako mniej racjonalne w miłości - dodaje.

Nie jest zaskoczeniem fakt, że mężczyźni szybciej poddają się nie tylko sercowym uniesieniom, ale i pożądaniu, na co wskazują badania. Panowie już po kilku tygodniach związku są skłonni go skonsumować. Kobiety wolą poczekać z seksem kilka miesięcy dłużej.

- Można sądzić, że te męskie uczucia wynikają przede wszystkim z pożądania. Jednak badania wskazały jednoznacznie, że żarliwą miłość i pożądanie, mężczyźni traktują zupełnie inaczej - tłumaczy autorka badań.

Zdaniem ekspertów, na przestrzeni lat mężczyźni bardzo się zmienili, nie boją się pokazywać swoich uczuć i emocji oraz mówić o nich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama