Reklama

Przez żołądek do serca. Ale też do zerwania

Niektórzy traktują kwestie jedzenie bardzo poważnie /123RF/PICSEL

Reklama

Powodów do zakończenia związku jest naprawdę sporo. Jedne są całkiem zrozumiałe, inne co najmniej dziwnie. Co prawda wszyscy znają porzekadło o tym, że do serca najlepiej trafić przez żołądek, ale chyba mało kto spodziewałby się, że dla niektórych najważniejszym składnikiem udanego związku są... preferencje kulinarne.

Według badań przeprowadzonych niedawno przez OnePoll na grupie 2 tys. dorosłych Amerykanów aż 22 proc. z nich nie wyobraża sobie sytuacji, w której są z kimś o odmiennych upodobaniach związanych z jedzeniem. 

14 proc. badanych stwierdziło również, że natychmiast zakończyłoby nawet całkiem nieźle zapowiadający się związek, gdyby menu ich partnera bądź partnerki nie pokrywało się z ich własnym. 11 proc. natomiast przyznało, że nie umawia się powtórnie z kimś, kto na pierwszej randce zamówi do jedzenia coś, ich zdaniem, niesmacznego.

Reklama

Ponad jedna trzecia respondentów powiedziała, że szybciej oceni drugiego człowieka pod kątem atrakcyjności na podstawie tego, co lubi jeść, a nie jego samochodu, ubioru czy zarobków. Co najciekawsze, mniej więcej tyle samo osób powiedziało, że jedzenie jest dla nich ważniejsze niż... seks.

- Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki podobnych badań, nie dziwi fakt, że jedzenie odgrywa tak ważną rolę w życiu ludzi - komentuje rezultaty dr Christy Fergusson, psycholog, która nadzorowała projekt. 

- To najszybsza i najprostsza metoda, dzięki której jesteśmy w stanie ocenić, jaka jest druga osoba - dodaje. - W przypadku związków przyzwyczajenia i gusta kulinarne mogą odzwierciedlać czyjś sposób życia i wartości.

Jakie dania mogą momentalnie zakończyć pierwsze spotkanie? Badani jako najgorsze określili pozycje w menu zawierające duże ilości czosnku - 36 proc. z nich stwierdziło, że takie zamówienie nie wróży niczego dobrego. Do grupy dań, które mogą zrujnować pierwszą randkę, wpadły także żeberka i ryby.

Rozmawiaj, flirtuj i zawieraj nowe znajomości bez wychodzenia z domu

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama