Reklama

Single w Polsce: Pragną seksu, nie mają z kim

Polscy single są spragnieni miłości. Wielu nie może znaleźć odpowiedniego partnera... /materiały prasowe

Reklama

Z największego badania o polskich singlach dowiadujemy się, że single mają spore seksualne potrzeby – ponad połowa z nich chciałaby uprawiać seks codziennie, a prawie 25 proc. raz w tygodniu. Problem w tym, że nie ma z kim.

Z badania “Seksualność singli w Polsce", które zostało przeprowadzone na grupie 600 Polaków w wieku od 18 do 40 lat na zlecenie aplikacji ZaadoptujFaceta wynika, że w kwestii miłości liczymy na przyjaciół. 21,8 proc. kobiet i 29,4 proc. mężczyzn sypia ze swoimi znajomymi. Układ znany z amerykańskich komedii romantycznych na naszym własnym podwórku ma się całkiem nieźle. 

Przyjaźń z korzyściami ma swoje zalety. Przede wszystkim na łóżkowego przyjaciela wybieramy osobę, którą znamy i czujemy się przy niej komfortowo - na tyle, by temat seksu nie był tabu. Dla części kobiet seks z przyjacielem wydaje się także wygodną i bezpieczną opcją. 

Reklama

- Znam go, wiem czego się spodziewać, i tak nie mam partnera. Poznanie kogoś po to, żeby mieć z nim seks to pewien wysiłek. Poza tym kobiety są w tym względzie bardziej wymagające niż mężczyźni. Poznanie kogoś w klubie i tej samej nocy znalezienie się w jego mieszkaniu może (choć nie musi) być dla kobiety niebezpieczne - zaznacza znana seksuolożka Anna Golan.

Z założenia w grę nie powinny wchodzić uczucia romantyczne, jednak kobietom dużo trudniej pozostać wiernymi tej regule. 

- Kobieta odczuwa przyjemność, bezpieczeństwo i otwiera się emocjonalnie na kochanka. Przywiązuje się. Natura nie zaplanowała tego tak samo dla kobiet i dla mężczyzn - testosteron znosi działanie oksytocyny. Natomiast dla mężczyzn seks to może być (choć niekoniecznie) wyłącznie seks - tłumaczy Golan.

Z kim do łóżka chodzą singielki?

Prawie 30 proc. singielek na partnerów seksualnych wybiera swoich byłych. - Co ciekawe, analogicznie postępuje tylko 10 proc. singli. Jak widać kobiety dużo pewniej czują się w znanych ramionach - mówi Dagmara Kawa, menedżer aplikacji ZaadoptujFaceta.

Z zasady nie szukamy partnerów w pracy. Tylko 3 proc. wolnych strzelców “celuje" w swojej firmie. 7 proc. singli znajduje seksualnego partnera w klubie czy na imprezie. I choć co piąty szuka partnera na portalach randkowych, tylko 3 proc. z nich kończy w łóżku. Polskie dziewczyny nie płacą za seks. Z płatnych usług zdarza się korzystać czterem na stu mężczyzn. Najbardziej zaskakujący jest fakt, iż 40 proc. kobiet i jedna trzecia singli nie uprawia seksu wcale.

Polscy single doceniają przyjaciół nie tylko w roli kochanków, ale też w roli swatek. Aż 61,5 proc. z nich poznaje łóżkowego towarzysza za pośrednictwem znajomych. Co czwarta osoba szuka partnera na imprezach muzycznych lub portalach randkowych. Co dziesiąta pokłada nadzieję w zorganizowanych zajęciach; siłowni, tańcu czy w szkole językowej. 

- Jeśli zależy nam na poznaniu kogoś spoza najbliższego otoczenia, aplikacje randkowe są świetnym rozwiązaniem. Poznajemy osoby, które mają takie same oczekiwania względem nowych relacji, dzięki profilom możemy wstępnie ocenić szansę na znalezienie wspólnego języka - podpowiada Dagmara Kawa.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: single | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy