Reklama

U mamusi. Jak się nie zachowywać, by rodzina twojej kobiety cię pokochała

Czujesz, że to coś poważnego? Czas poznać jej rodziców! /123RF/PICSEL

Reklama

Pierwsza randka poszła po twojej myśli i nawet nie wiesz, kiedy ona się wprowadziła, a później wynajęliście większe mieszkanie. Poznałeś już jej znajomych, najlepszą przyjaciółkę, w końcu przyszedł czas na jej rodziców. Podpowiadamy czego unikać, by nie zrazić do siebie przyszłych teściów.

Na pierwszy rzut oka...

Potargane jeansy, rozciągnięte dresy czy poplamiony podkoszulek - to z pewnością nie jest najlepszy strój na odwiedziny u jej rodziców. Wbrew pozorom twój najlepszy garnitur także nie jest strzałem w dziesiątkę.  Pierwsza opcja pokazuje, że jesteś niedbały, druga - jest zbyt formalna jak na zapoznawcze spotkanie (chyba, że umawiacie się w teatrze, wtedy odświętny strój jest obowiązkowy). Co zatem włożyć? Z pewnością wystarczy stylizacja smart casual - jeansy i koszula lub podkoszulek i sportowa marynarka.

Kluczowe jest także zadbanie o higienę. Prysznic to absolutna podstawa, o której nie musimy przypominać. Pamiętaj także o ogoleniu się bądź przystrzyżeniu zarostu oraz zadbaniu o dłonie (wizyta u kosmetyczki potrafi zdziałać cuda). Potargane, przetłuszczone włosy, zaniedbana broda czy obgryzione paznokcie nie zrobią dobrego wrażenia na nikim.

Reklama

Ostrożnie z substancjami wspomagającymi

Alkohol rozwiązuje języki, przyjemnie rozluźnia i pozwala zniwelować napięcie. Kieliszek wina do obiadu raczej nikomu nie zaszkodzi, ale kluczowy jest umiar! W tak stresującej sytuacji łatwo o utratę kontroli, a stąd niedaleka droga do kompromitującego zachowania. Pijany, nachalny, niekontrolujący tego co mówisz nie tylko nie zrobisz dobrego wrażenia, ale i możesz mieć problemy z odzyskaniem zaufania rodziców twojej partnerki. Zamiast napojów z procentami, postaw na bezalkoholowe drinki czy po prostu wodę.

Uważaj co mówisz

Poprzednie związki, opowieści o studenckich imprezach w akademiku, próby samodzielnej produkcji alkoholu... Szczerość i otwartość jest sporym atutem, jednak takie opowieści podczas spotkania z teściami mogą być strzałem w kolano. Pamiętaj, że to co zabawne dla ciebie czy przyszłego szwagra, może stworzyć przepaść pomiędzy tobą, a rodzicami ukochanej.

Postaraj się także nie rozmawiać o polityce, religii czy pieniądzach! To tematy, które co prawda są emocjonujące, jednak potrafią podzielić ludzi, zwłaszcza, gdy mają oni odmienne sympatie polityczne czy przekonania religijne. Możesz także nieświadomie kogoś urazić.

Rozmawiaj, flirtuj i zawieraj nowe znajomości bez wychodzenia z domu

Ugryź się w język

Partnerka czymś cię zdenerwowała, jesteś rozdrażniony? To nie czas na to, by dochodziło między wami do ostrej wymiany zdań. Kłótnia w każdym towarzystwie jest sporym nietaktem, ale przy teściach będzie faux pas, które  może pogrzebać twoje szanse na dobre relacje.

Kilka razy zastanów się także zanim skrytykujesz partnerkę publicznie i przy jej rodzicach. Nawet jeżeli będzie to w formie akceptowanego przez nią żartu - teściowie mogą tego nie zrozumieć. Nie komentuj także wyglądu swojej ukochanej, wystroju mieszkania czy sposobu gotowania gospodyni.

Odłóż telefon

Rozumiemy, że jesteś gwiazdą mediów społecznościowych, a kolejne poziomy w grze w kulki nie nabiją się same, ale... odłóż telefon na bok. Jeżeli natomiast wyjątkowo zależy ci na utracie sympatii całej rodziny twojej partnerki - trzymaj smartfona w ręce nawet podczas obiadu.

Odpisywanie na wiadomości, rozmowa przez telefon czy dodanie zdjęcia na portal społecznościowy mogą poczekać. Pierwsze spotkanie to spacer w parku czy wycieczka w ciekawe miejsce? Nie musisz prowadzić relacji na żywo. Jeżeli masz niecierpiące zwłoki sprawy związane z pracą czy ktoś próbuje się pilnie z tobą skontaktować - wyjdź z pomieszczenia i porozmawiaj krótko w osobności.

Rozmawiaj, flirtuj i zawieraj nowe znajomości bez wychodzenia z domu

Reklama

Reklama

Reklama