Reklama

Czy jesteście zgraną parą

Zgranie i chemia to dwie cechy używane zamiennie w odniesieniu do związków.

Nie zagłębiając się w ściśle naukowe definicje, zgranie oznacza psychiczną więź między dwojgiem, chemia lub iskrzenie wskazuje na fizyczny aspekt tej więzi.

Wzajemna synchronizacja jest niezbędna dla trwałości związku. Jak ją osiągnąć?

Pasje i hobby

Pary powinny znaleźć sposób na przyjemne spędzanie wspólnego czasu w takim samym stopniu, jak robienie pewnych rzeczy niezależnie od siebie. Sytuacje ekstremalne w jednym lub drugim przypadku są niebezpieczne, najlepszy jest złoty środek.

Trudno cały swój wolny czas spędzać z partnerką, towarzyszyć jej w zakupach, wyjściu do manikiurzystki czy na ploteczki z przyjaciółkami, pewną część czasu należy poświęcić na spotkania w męskim gronie, czy to przy piwku czy na grze w kosza. Z drugiej strony trzeba mieć wspólne pasje, by mieć o czym rozmawiać, co wspólnie planować i realizować. Takim zdrowym balansem charakteryzuje się każdy zdrowy związek.

Reklama

Zdrowie

Partnerzy powinni o sobie dużo wiedzieć, dotyczy to też ich fizyczności czyli całej wiedzy na temat przebytych chorób, aktualnych problemów zdrowotnych i inklinacji do reakcji na warunki środowiska czy pożywienie.

Znajomość ciała swego partnera może niekiedy uratować mu życie, ale zwykle na co dzień daje odczuć, że jest się kimś ważnym i że troska o partnera przyjmuje konkretną formę.

Pochodzenie i bagaż doświadczeń

W XXI wieku w przeróżny sposób można na siebie trafić, choćby internet jest tego wyraźnym przykładem. W przeszłości zawieranie związków było wypadkową wielu czynników, m.in. zabiegów i starań rodziny. Wówczas z większym prawdopodobieństwem można było przewidzieć losy takiego związku.

Obecnie jednak, gdy decyzję o wspólnym życiu mogą podjąć ludzie mieszkający na dwóch różnych krańcach świata, kluczowe jest poznać środowisko, w którym partner się wychowywał i dorastał, znajomych, jakimi się otaczał itp. Wiedza ta pozwoli choć trochę ustalić, czy ma się podobne korzenie i odebrało podobne wychowanie.

Sprawy duchowe i religia

Serce nie sługa, związki transreligijne trafiają się już nierzadko i po pierwszych miesiącach zauroczenia egzotyką duchowości partnera może nas czekać poważne rozczarowanie.

Oczywiście sytuacją komfortową byłoby poznać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące osobowości ewentualnego wybranka jeszcze przed zakochaniem się i ustalić na zimno stopień, do którego możecie iść na kompromis. Jeśli się tego wcześniej nie uczyni, sprawa najpewniej wyjdzie na wierzch, gdy w związku pojawią się dzieci.

Stosunek do pieniędzy

Pieniądze w związku to też dość śliski temat. Zwłaszcza gdy chodzi o cel, na który są przeznaczane. Wiele związków zdążyło się już rozwieść z tego powodu, ale czy da się dmuchać na zimne? Instytucja intercyzy budzić może kontrowersje i niekoniecznie załatwiać sprawę.

Znacznie sprytniej jest rozpoznanie priorytetów partnera w zakresie światopoglądu i przygotowanie się w przyszłości na ewentualną "niemożliwą do pogodzenia rozbieżność w tej kwestii". Jeśli planujesz rozdać połowę swego majątku na cele charytatywne, może warto zaproponować swojej dziewczynie kilkumiesięczny wyjazd z akcją niesienia pomocy ludziom dotkniętym nieszczęściem, by poznać jej nastawienie do takiej postawy.

Seksualne pragnienia

Seks to kolejny ważny obszar, wokół którego mogą powstać różnice zdań między partnerami. Wprawdzie nie polecamy pytać o to już na pierwszej randce, ale w którymś momencie sprawy zajdą tak daleko, że będą domagały się wyjaśnienia. Oczywiście nie chodzi tu o ogólne preferencje seksualne, ale o takie drobiazgi, jak np. światło w sypialni, skłonność do eksperymentowania, chęć posłużenia się gadżetami z seks-shopu czy też częstotliwość i intensywność kontaktów.

Małżeństwo

Dawno temu młodzi mieli niewiele do powiedzenia na temat tego, czy i kogo chcą poślubić. Sytuacja jednak na tyle się zmieniła, że teraz pytamy już o sam sens ślubu - w obliczu wciąż rosnącej liczby rozwodzących się.

Prawda jest taka, że mężczyźni nie lubią o tym rozmawiać, podczas gdy kobiety mogą o każdej porze dnia i nocy. Ale trudno od tematu uciekać, najlepiej zdecydować się na rozmowę, zanim ktoś (w domyśle kobieta) zdecyduje już za mężczyznę.

Dzieci

Nieustannie wzrasta liczba rozstań z powodu odmiennych poglądów na posiadanie dzieci. Na szczęście możemy decydować o momencie, w którym dzieci pojawiają się na świecie, choć oczywiście odpowiedni czas dla każdego z partnerów może nadejść nierównocześnie. Nie warto tracić nad tym kontroli i oddawać sprawy w ręce ślepego losu, bez uprzedniego ustalenia z partnerem wspólnej polityki w tym zakresie.

Jak się okazuje - stosunkowo łatwo jest określić te obszary życia, które wymagają od partnerów wspólnych ustaleń. To połowa sukcesu. Druga - może nawet ważniejsza - zależy od właściwej komunikacji i wiedzy, kiedy i do jakiego stopnia iść na kompromis. Oczywiście dotyczy to sytuacji, w której wiemy, że poznaliśmy właśnie tę idealną dla nas osobę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cechy | chemia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy