Reklama

Dzięki kobietom mężczyźni są inteligentniejsi

Mężczyźni, którzy za żony wybrali sobie inteligentne kobiety są zdrowsi – tak przynajmniej twierdzą naukowcy ze Szwecji.

W szwedzkim eksperymencie wzięło udział 1,5 miliona par. Wyniki badania pokazały, jaki poziom wykształcenia i inteligencji obu małżonków ma wpływ na zdrowie mężczyzny.

Według naukowców, wiedza i wykształcenie kobiet ma ogromny wpływ na życie i zdrowie mężczyzny. Głównie ze względu na fakt, że to kobiety zajmują się podejmowaniem decyzji dotyczących stylu życia i diety.

Reklama

Świadomość co do sposobu odżywiania i uprawiania sportów jest większa u kobiet, u których wyniki testów na inteligencję są ponadprzeciętne, jest znacznie większa.

Mężczyźni z kolei są uznawani za żywicieli rodziny, mają zarabiać pieniądze i zapewnić byt rodzinie. Tym samym poziom zarobków wpływa na jakość zakupionej żywności, dostęp do centrów fitness, basenów, czy lepszych ośrodków medycznych i rekreacyjnych. Czynniki te znacznie wpływają na stan zdrowia.

Z drugiej strony okazało się, że mężczyźnie wyostrza się dowcip, poprawia spostrzegawczość, a także lepsze są wyniki w czasie testów na IQ, kiedy przy nim znajduje się kobieta, która akurat ma owulację.

W czasie badań okazało się, że podczas rozmowy z kobietą, która przechodzi owulację mężczyźni stają się rozmowniejsi, a ich dowcip staje się celniejszy.

Gdy mężczyzna rozmawiał z kobietą płodną, używał trudniejszych słów i bardziej skomplikowanych zdań. W czasie konwersacji dzielił z nią 49 procent fraz, resztę dyskusji próbując prowadzić samodzielnie. Naukowcy sądzą, że w ten sposób chce się zaprezentować, jako idealny kandydat do reprodukcji.

Okazało się również, że kiedy już owulacja minęła dowcip i błyskotliwość mężczyzn gwałtownie spada i zaczynają używać aż 2/3 tych samych słów co kobiety. Krótko mówiąc, to dzięki kobietom mężczyźni są inteligentniejsi i zdrowsi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | kobieta | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama