Reklama

Jesteś inteligentny seksualnie?

Czy o inteligencji seksualnej świadczy bogate doświadczenie erotyczne i duża liczba partnerów? A może coś zupełnie innego? Sprawdź koniecznie!

Okazuje się, że bogate życie seksualne, a co za tym idzie, długa lista partnerów seksualnych, w żaden sposób nie przekładają się na posiadany iloraz inteligencji seksualnej (IS). Czym zatem jest ten rodzaj inteligencji i jak można go zmierzyć?

Umiejętności seksualne

Najprościej mówiąc, inteligencja seksualna jest zdolnością osiągania satysfakcji seksualnej i umiejętnością rozpoznawania potrzeb seksualnych partnera. Jej poziom określa się na podstawie cech przydatnych do nawiązywania, realizacji, podtrzymywania i rozwijania interakcji seksualnych. IS jest po części wrodzona, ale podlega dalszemu rozwojowi poprzez nabywanie i doskonalenie umiejętności erotycznych, na przykład poprzez rozwijanie ars amandi. W żaden sposób nie musi przekładać się więc na liczbę partnerów seksualnych.

Reklama

Jesteś inteligentny seksualnie?

Inteligencja seksualna oznacza zatem szereg umiejętności i ten typ wiedzy związanej z seksualnością, której nie jesteśmy w stanie opanować, opierając się na książkach seksuologicznych, artykułach poradnikowych, poprzez poznanie anatomii człowieka czy jego psychiki. Wysoki iloraz IS oznacza jednak mniejszą ilość problemów w życiu seksualnym. A to dlatego, że ludzie inteligentni seksualnie są w kontakcie ze swoim ciałem, znają sposób, w jaki ono reaguje na różne bodźce, znają własną mapę seksualnych pragnień i fantazji, ale też doskonale wyczuwają seksualne pragnienia partnera i intuicyjnie wiedzą, jak je realizować.

Sam się określ

Osoby obdarzone tą inteligencją wiedzą, jak otwarcie rozmawiać o seksie ze swoim partnerem, i mają umiejętność stawiania siebie w jego roli, przez co precyzyjnie określają jego potrzeby. Inteligentni seksualnie perfekcyjnie łączą własne pragnienia i oczekiwania z pragnieniami i oczekiwaniami partnera.

Czy rozpoznajesz siebie w tym opisie? Spróbuj określić swoje umiejętności w tej dziedzinie w skali od 1 do 10...

Tłum. MT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy