Reklama

Kobiety wolą niedostępnych

Dla kobiet bardziej atrakcyjni są ci panowie, których uczuć nie są pewne - informuje pismo "Psychological Science". Może to oznaczać, że aby zauroczyć kobietę wystarczy po prostu udawać niedostępnego.

Jeśli chcemy ocenić, jak bardzo Sarah lubi Boba, dobrze jest dowiedzieć się, czy ona myśli, że on ją lubi. A co jeśli nie jest pewna jego uczuć? - piszą w swojej pracy psychologowie z Uniwersytetu Wirginii w Charlottesville oraz Uniwersytetu Harvarda w Bostonie.

Sarah dużo myśli o Bobie

Ich zdaniem, to właśnie niepewność może sprawić, że Sarah będzie dużo myślała o Bobie i zastanawiała się na tym, co do niej czuje. A im więcej czasu na to poświęci, tym Bob zacznie się jej wydawać atrakcyjniejszy.

W najnowszych badaniach udział wzięło 47 studentek z Uniwersytetu Wirginii. Wszystkie były przekonane, że eksperyment ma sprawdzić, czy Facebook może działać jak internetowe forum randkowe.

Niedostępni najbardziej atrakcyjni

Każdą poinformowano, że studenci z dwóch innych uczelni oglądali jej profil, jak również profile 15-20 innych kobiet. Następnie pokazano im profile czterech panów na Facebooku, które robiły wrażenie prawdziwych, choć faktycznie stworzono je do celów doświadczenia. Każdej studentce wskazano przy tym, u którego mężczyzny wzbudziła duże zainteresowanie, u którego przeciętne, albo nie sprecyzowano, jakie ono było.

Podobnie jak we wcześniejszych obserwacjach okazało się, że paniom bardziej podobał się mężczyzna zainteresowany nimi w dużym stopniu, niż ten, którego zainteresowanie było przeciętne. Jednak najbardziej atrakcyjni okazali się mężczyźni, których uczuć kobiety nie były pewne.

Reklama

Nie odsłaniaj się za bradzo

Liczne popularne książki radzą ludziom, by nie okazywali zbyt otwarcie swoich uczuć potencjalnemu partnerowi, a zamiast tego robili wrażenie wybrednych i krytycznych - komentują autorzy pracy.

Najnowsze badania sugerują, że ta popularna rada z poradników dla singli może być właściwa. Trzymanie innych w niepewności co do naszych uczuć może sprawić, że będą o nas więcej myśleć, a ich zainteresowanie nami wzrośnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy