Reklama

Kryzys w związku? Pozbądź się go w 3 prostych krokach

Bycie w stałym związku z kobietą daje dużo szczęścia, ale o jakość samej relacji należy nieustannie dbać. Kiedy zaczynają się w niej pojawiać problemy, należy reagować od razu. Zwłaszcza że część z nich można załagodzić w prosty sposób.

Kłopoty w kontaktach z partnerką najczęściej są wynikiem nie najlepszej komunikacji na linii kobieta-mężczyzna. Nie zawsze nie chcemy rozmawiać. Czasami po prostu nie potrafimy. Poniżej radzimy, na jakie - z pozoru - drobnostki należy zwracać uwagę, by spędzany wspólnie czas znów stał się przyjemnością.

Słuchaj, nie olewaj

Aktywne słuchanie to bynajmniej nie wymysł osób mianujących się ekspertami od komunikacji interpersonalnej, ale faktyczna umiejętność, której warto się nauczyć. Dzięki niej lepiej zrozumiemy naszą drugą połówkę, a do tego ograniczymy do minimum liczbę kłótni, które np. rozpoczęły się od słów: "jak mogłeś zapomnieć o...".

Reklama

Nie jest to nic trudnego. W praktyce przypomina wręcz zapisanie notatki na fiszce lub w smartfonie.

Dla przykładu: kiedy wychodzisz z domu i słyszysz, że partnerka prosi cię o kupienie jakiegoś drobiazgu, nie odpowiadaj jej słowem "dobrze". Zamiast tego użyj całego zdania:"Oczywiście, że będę o tym pamiętał. Wstąpię do sklepu przed moim powrotem".

Przekażesz w ten sposób wyraźny sygnał, że faktycznie przyjąłeś do wiadomości jej komunikat, a do tego naprawdę zależy ci na tym, by zrealizować prośbę. Ponadto, wypowiadając rzeczone zdanie głośno, niejako sam robisz w swojej głowie notatkę.

Poważnie porozmawiajcie

Zastanów się, najlepiej wspólnie - z żoną lub dziewczyną - kiedy ostatni raz rozmawialiście o planach na przyszłość, na najbliższe wakacje lub o zadowoleniu z pracy. Jeśli odpowiedź brzmi: "nie pamiętam", to czym prędzej usiądźcie razem przy stole lub na kanapie i podyskutujcie o tym przy kawie. Będzie to dowód na to, że związek nie jest dla ciebie czymś powszednim, ale czymś najważniejszym.

Nie musimy chyba podpowiadać, że o kobiecie swojego życia powinieneś wiedzieć prawie wszystko. Przedstawicielkom płci pięknej również bardzo zależy na tym, by poznać sposób myślenia partnera. Pamiętaj, że im więcej wspólnych nici porozumienia, tym mniej kłótni.

Nie zamykaj się na siebie i swoje problemy

Problemy w związku najczęściej powodowane są pieniędzmi, brakiem dalszego zainteresowania partnerem bądź partnerką i - rzecz jasna - różnymi wyobrażeniami co przyszłości wzajemnych relacji.

Kiedy pojawiają się oznaki nadciągających kłótni i cichych dni, warto pamiętać o tym, że nie tylko my przez to przechodzimy. Wtedy warto "uruchomić" krąg  znajomych, którzy mogą nam poradzić, jak zażegnać konflikt. Przyjacielskie spojrzenie z dystansu może rzucić inne światło na naszą sytuację.

I pamiętajcie: na kumpli można liczyć nie tylko wtedy, kiedy przychodzi piątkowy wieczór!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: partnerstwo | seks i związki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy