Reklama

Seks na zgodę? Czemu nie!

Nie jest tajemnicą, że seks po zakończeniu kłótni jest czymś często spotykanym. Jednak jak można wytłumaczyć fakt, że agresja i seksualność mogą tak blisko i harmonijnie współistnieć?

U wielu par podczas kłótni uwalniają się tak duże ilości adrenaliny, że wykazują niezwykły, dużo większy niż zwykle, popęd seksualny, a sam przebieg stosunku przynosi im dużo więcej radości niż stosunek bez kłótni. Seksuolodzy twierdzą, że seks po kłótni ma pokazać, że partnerzy nadal są blisko siebie, a kłótnia nie zepsuła relacji pomiędzy nimi. Seks w tym przypadku jest jakby bezpiecznikiem.

Psychologowie jednak uważają, że seks na zgodę zwykle działa i pomaga, jednak nie zawsze. Czasem bywa tak, że zakończenie kłótni seksem jest traktowane jako coś co wypada zrobić, aby uszczęśliwić partnera. Psychologowie twierdzą, że częściej tak postępują kobiety, które podświadomie chcą się podporządkować mężczyźnie.

Reklama

Jednak istnieją też ludzie, którzy nie potrafią pogodzić seksu i agresji, jaka w nich jest. Nie uznają oni seksu za panaceum na wszelakie konflikty. Czy faktycznie seks rozwiązuje wszystkie problemy? Na to pytanie nikt nie odpowie jednoznacznie.

Jedno jednak jest pewne: jest on ostatecznym argumentem, który przypomina partnerom, że są dla siebie najważniejsi. Z drugiej strony psychologowie radzą, żeby go nie nadużywać jako sposobu na pojednanie, bo z biegiem czasu może on pogorszyć sytuację.

Teraz najważniejsza kwestia: Dlaczego seks po kłótni jest przyjemniejszy? Według naukowców podczas kłótni między partnerami wzrasta psychologiczny dystans, który powoduje, że czują się w pewnym sensie bardziej obcy wobec siebie.

Po kłótni, kiedy dochodzi do zbliżenia ta obcość daje wrażenie nowego doznania. Do tego dochodzi zwiększenie popędu płciowego przez buzujące hormony i przepis na bajeczny seks jest gotowy!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seks | kłótnia | kłótnia małżeństwa | partnerstwo | małżeństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy