Reklama

To dlatego zostaniesz singlem na zawsze

Są osoby, które pozornie wciąż poszukują partnera, mimo, że w głębi duszy cieszą się z tego, że są singlami. Sprawdź, może jesteś jednym z nich.

Jeśli jesteś singlem od dłuższego czasu, prawdopodobnie zacząłeś już odczuwać komfort wynikający ze swojego stanu. Nie potrafisz (bo pewnie i nie chcesz) wpasować się w rytm życia codziennego, jaki prowadzą osoby w związkach. Takie życie z drugą osobą, dostosowywanie się do jej potrzeb, nie jest dla ciebie atrakcyjne, bo przynosi zupełnie różne od twoich doświadczenia. A ty swoje cenisz bardziej.

Jestem singlem, bo tak jest bezpiecznie

Bycie singlem stało się dla ciebie swego rodzaju wentylem bezpieczeństwa. Pozostając w tym stanie unikasz stresujących sytuacji, konfliktów wynikających z różnic w postawach wobec życia, trybu życia. Unikasz też stresów związanych z trudną sztuką akceptacji w związku, a także strachem przed ewentualnym porzuceniem.

Reklama

Zdarza ci się co jakiś czas dłużej utrzymywać związek z drugą osobą? Nie masz wrażenia, że im dłużej to trwa, im bardziej staje się to przez ciebie akceptowane, to mimo, że starasz się w nim pozostać, podświadomość i tak działa na swój własny sposób?

Nie ma nic złego w tym, że lubisz być sam. Debi Berndt (trenerka relacji partnerskich, autorka wielu publikacji) sformułowała kilka wskaźników, dzięki którym będziesz mógł stwierdzić, czy tak już pozostanie. Oto one:

Żadna nie jest wystarczająco dobra

Uważasz, że coś jest nie tak z każdą osobą, która próbuje się do ciebie zbliżyć i nawet najmniejsza wada staje się powodem do myślenia o końcu związku? Bądź pewien, że to myślenie nie opuści cię z żadną inną partnerką. Nie stworzysz związku, bo nikt nie jest doskonały.

Pociągają cię osoby, których nie możesz mieć

Masz tendencję do tego, by walczyć o kobietę, która nie chce być z tobą? To właśnie ten wzorzec zachowania sprawia, że wciąż jesteś sam. I prawdopodobnie chcesz, by tak pozostało.

Przeskakujesz z jednej imprezy na drugą

Wypełniasz kalendarz różnymi imprezami i spotkaniami z wieloma partnerkami, by stwarzać pozory, że szukasz tej jedynej, tylko zwyczajnie ci nie wychodzi. Jednak w głębi duszy czujesz, że tak naprawdę nie jesteś gotowy na spotkanie tej właściwej osoby. I to bez względu na to, w ilu imprezach będziesz uczestniczył.

Jesteś uzależniony od pracy

Przeciwieństwem do przeskakiwania z imprezy na imprezę jest pracoholizm. Nieustannie pracując pozostawiasz sobie niewiele miejsca na życie osobiste. Dobrze jest być ambitnym, ale niektórzy ludzie przesadzają z pracą tylko dlatego, że chcą uniknąć bliskości i miłości.

Szukanie partnera to zbyt duży wysiłek

Randki online mogą powodować różne problemy, podczas gdy randki w realu zdarzają się być nieprzyjemne i zajmują zdecydowanie zbyt wiele czasu. Może nie jesteś gotowy podjąć się tego wysiłku, a może to zwyczajnie kolejny pretekst, by trzymać się życia w pojedynkę.

A tak poza tym, to przecież tobie jest najlepiej z samym sobą!

Tłum. MT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy