Reklama

Jestem jeszcze dziewicą. Czy to powód do wstydu?

Jestem 22-letnią dziewicą i im jestem starsza, tym coraz bardziej obawiam się tego, jak odbierze mnie mój partner, z którym zechcę te dziewictwo stracić.

Czy przez te czekanie to normalne, że mam takie obawy?

Wiek inicjacji seksualnej z roku na rok się obniża. Jednak nie jest to pozytywny trend, gdyż im wcześniej dochodzi do defloracji (rozdziewiczenia) u młodych dziewcząt, tym większej ilości problemów doświadczają one w dorosłym życiu intymnym. Często taki jest wynik niedojrzałości ich decyzji i niewłaściwych motywacji, jakimi się kierują podczas ich podejmowania ("bo partner by ode mnie odszedł", "bo inne mają to już za sobą"). Mężczyźni zawsze cenili, cenią i będą cenić dziewictwo u kobiety. Jest pani osobą młodą i dobrze, że dojrzale podchodzi pani do tej kwestii.

Reklama

Oczywiście, lęk przed defloracją i reakcją partnera na pani dziewictwo jest zupełnie naturalny. Jednak radziłabym spróbować się z nim uporać (chociażby uświadamiając sobie, że jest on typowy), gdyż na pewno nie ułatwi on aktu inicjacji. Im większy stres jej towarzyszy, tym większy będzie dyskomfort tej ważnej w życiu każdego człowieka sytuacji. Jeśli partner nie będzie przypadkowy, z pewnością wszystko przebiegnie bez większego problemu.

Magdalena Tyrała

ekspert ds. seksuologicznych

Masz problem z seksem? Zapytaj eksperta!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziewictwo | błona dziewicza | Magdalena Tyrała | seks | porady eksperta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy