Reklama

Męskie problemy seksualne. Jak sobie z nimi radzić?

Jesteś mężczyzną? Masz problem z seksem? Być może tu znajdziesz jakąś wskazówkę do jego rozwiązania! Zapraszamy do przeczytania zapisu czata z Magdaleną Tyrałą, ekspertem ds. seksuologicznych w INTERIA.PL, która była gościem CZATerii!

Magdalena Tyrała: witam serdecznie i zapraszam do zadawania pytań

soltyswsi: Czy długie przerwy np. jeden miesiąc czy dwa, mają negatywny wpływ na coś?
- Regularny seks zapewnia zdrowie seksualne. Każda dłuższa przerwa, po której następuje w krótkim czasie duża liczba kontaktów, a potem znowu po niej dłuższa przerwa, może przyczynić się do problemów ze wzwodem lub problemów ze wczesnym wytryskiem. Generalnie dłuższe przerwy nie są wskazane.

ja19..: witam czy ogladanie filmów xxx jest czymś złym?

- Zależy jaka jest częstotliwość oglądania takich filmów i czy w pewnym momencie nie dojdzie do sytuacji, w której dana osoba nie będzie w stanie się podniecić bez tego typu bodźców. Ogólnie rzecz ujmując nie, tak długo, jak jest to praktykowane z sensownym umiarem.

Reklama

Mlody18POZ: Czy mogę poprawić swój czas dochodzenia? Obawiam się, że mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Co mogę z tym zrobić?

- Możesz spróbować metod treningowych. Jeśli nie posiadasz partnerki, rozwiązaniem jest przede wszystkim regularna masturbacja, jako zastępcza forma aktywności seksualnej. Oczywiście, wykonywana w taki sposób, by nawyk przedwczesnego wytrysku się nie utrwalał, czyli w komfortowych warunkach, bez pośpiechu i lęku, że ktoś może cię nakryć. Dobrze jest podczas samej masturbacji, której zwykle towarzyszą fantazje seksualne, wyobrażać sobie całość stosunku z wymarzoną partnerką, spróbować w myślach wydłużyć moment, w którym w wyobraźni wykonujesz z partnerką dużą ilość ruchów frykcyjnych. Poprzez powtarzanie takiego obrazu w głowie możesz wyćwiczyć zdrowy odruch, czyli wytrysk w odpowiedniejszym czasie.

- Jeśli posiadasz partnerkę, jedną z metod jest wprowadzenie penisa głęboko do pochwy i wykonywanie bardzo wolnych ruchów frykcyjnych, nie dopuszczając do wytrysku nasienia. Pomiędzy ruchami należy zrobić przerwę, czyli pozostać w bezruchu na kilkanaście sekund, po czym ponownie kontynuować wolne ruchy. Jednorazowe wykonanie ćwiczenia nic nie daje. Trzeba wykonywać je przynajmniej 2-3 razy na tydzień przez jakiś okres czasu.

- Inną sposobem na opóźnienie stosunku jest metoda polegająca na jak najczęstszym uprawianiu seksu, aż nastąpi zmęczenie fizyczne. Im częściej odbywasz stosunek seksualny, tym czas trwania reakcji seksualnych się wydłuża. Ważna jest też postawa partnerki do twojego problemu. Dobrze byłoby, gdyby podchodziła ze zrozumieniem i stanowiła dla ciebie wsparcie.

dor!ian_: Witam, mam nietypowe pytanie: mam 27 lat, nie wspólżylem z kobietą jeszcze ze względu na zbyt małe przyrodzenie. Po prostu wstyd mi. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś środki powiększające rozmiar? Słyszałem o operacji, ale to stanowczo odpada. Chodzi mi o jakieś zastrzyki bądź tabletki stymulujące wzrost przyrodzenia..

- Nie ma skutecznych środków (reklamowane nie działają), jedyne, co jest dostępne to operacja powiększenia członka. Jednak w Polsce nie ma takich super wyspecjalizowanych ośrodków, które tym się zajmują. Większość mężczyzn ma zastrzeżenia do swojego penisa, bez względu na to, jakiej jest on wielkości. Często wielkość penisa nie ma znaczenia. W większości przypadków ma znaczenie jedynie dla mężczyzn.

20,: Czy częsta masturbacja może szkodzić naszemu organizmowi czy nie? Czy to przekłada się w jakiś sposób jest zdrowe?

- Masturbacja jest zjawiskiem czysto fizjologicznym. Jest jak najbardziej wskazana. Często wykorzystywana jest podczas terapii seksuologicznych - treningów behawioralnych. Oczywiście, kiedy pojawia się partner, powinno mniej się poświęcać czasu samej masturbacji, a skupić na partnerce. Może być też formą zastępczą, jeśli przez jakiś czas partnerki nie ma w domu, gdzieś wyjedzie.

seba20ssss: Co mogę zrobić, aby bardziej się podniecić? Czasem nie jestem w stanie wejść w partnerkę?

- Dlaczego nie możesz wejść w partnerkę?

seba20ssss: Penis nie jest wystarczająco sztywny? A najbardziej główka penisa się ugina?

- Najpewniej zanik erekcji u ciebie to lękowa reakcja, która może być spowodowana, paradoksalnie, zbyt dużym podnieceniem partnerką. Im bardziej zależy ci na niej, tym masz większy problem z erekcją. Może być to też kwestia tego, że jednego razu się nie udało, dlatego obawiasz się, że następnym razem sytuacja może się powtórzyć. Nie wiem, czy miałeś już za sobą pierwsze doświadczenie seksualne. Jeśli nie, to problem ze wzwodem, może być wynikiem lęku czy sprawdzisz się w nowej roli. Gdyby to się przedłużało, zalecam kontakt z seksuologiem. Grunt, aby mechanizm nerwicowy się nie utrwalił.

natalia1612: Moja żona kocha się ze mną 3 razy w miesiącu , co mam zrobić aby kochała się częsciej?

- Kobieta unika seksu w przypadku, gdy w związku dzieje się coś złego, o czym się nie rozmawia. Może mieć jakiś uraz, o którym nigdy nie powiedziała. Powodem mogą być też problemy zdrowotne lub hormonalne, które mogą wpłynąć na zanik pożądania. Może też być tak, że po prostu ma mniejsze potrzeby seksualne niż ty. Przede wszystkim, trzeba ze sobą rozmawiać. Jeśli w wyniku tej rozmowy dojdziecie do wniosku, że problem nie wynika z mniejszych potrzeb seksualnych, polecam przebadanie stanu zdrowia, a potem ewentualnie terapię partnerską.

OnXL: Czy wspólna masturbacja z partnerką jest dobrą formą gry wstępnej?

- Doskonałą! Jeśli tylko obie strony wyrażają na to zgodę, może pomóc rozbudzić nieodkryte wcześniej sposoby rozładowania potrzeb seksualnych i nakierować partnera na miejsca, o których on wcześniej nie wiedział, a które sprawiają ogromną przyjemność.

Michał27.: Czy częste orgazmy osłabiaj nasze siły witalne?

- Absolutnie nie! Wręcz przeciwnie! Dodają energii życiowej, wpływają pozytywnie na zdrowie, dają poczucie szczęścia.

dana632: Co zrobić, gdy mąż ma szybko wytrysk, a mnie potrzeba więcej czasu?

-  Skierować go do seksuologa, ponieważ przedwczesny wytrysk jest bardzo łatwy do wyleczenia, a jeśli nieleczony się utrwali, to może doprowadzić do tego, że partner jeszcze bardziej się zaburzy, a ty będziesz sfrustrowana, bo będziesz miała problemy z uzyskaniem satysfakcji seksualnej. Często partnerki mężczyzn z wczesnym wytryskiem mają tzw. kompleks wydolności seksualnej partnera.

KpiszChyba: Często korzystam z usług prostytutek, można powiedzieć, że uzależniłem się od tego. Czy powinienem powiedzieć mojej teraźniejszej partnerce o tym?

- Przede wszystkim, powinien się Pan przebadać, czy nie jest Pan nosicielem choroby wenerycznej i przypadkiem nie zarazi Pan swojej partnerki. Zanim Pan powie partnerce, powinien Pan podjąć terapię, ponieważ, jak sam Pan mówi, staje się to dla Pana problemem. Generalnie o zdradzie partnera nie powinno się mu mówić, ale w Pana przypadku uważam, że konieczna jest wizyta u seksuologa i wspólnie z nim omówienie szerzej tego problemu.

Castielo: Czy masturbacja przed stosunkiem daje gwarancje dłuższego stosunku później?

 - Tak. Masturbacja przed stosunkiem może służyć jako forma terapii przy wczesnym wytrysku. Jeżeli partnerka na to się zgodzi, można zmodyfikować tę formę i poprosić ją, by to ona przed stosunkiem doprowadzała do wytrysku.

ciekawskimad: Jak mogę zachęcić moją partnerkę do wzięcia mojego członka w usta? Niestety, twierdzi, że jest to obrzydliwe i nie potrafię jej przekonać.

- Często kobiety mają problem, przede wszystkim, ze smakiem spermy. Warto wtedy pomyśleć o tym, aby pozjadać ananasów, które wpływają na to, że sperma robi się słodka - jest to pierwszy krok, aby ją do tego zachęcić. Ananasy jemy przez min. 4 dni. Niektóre kobiety da się przekonać, a niektóre niestety nie i nie ma co takiej kobietę zmuszać. Być może jest to głębszy problem, o którym partnerka nie chce mówić. Na zasadzie kompromisu, można poprosić ją o stymulowanie penisa ręką - tu też partnerka może wykazać się fantazją, a może krok po kroku i się uda.

OkruchZpiekarnii: Czy jest coś złego w uprawianiu seksu wirtualnego. np masturbacji za pomocą skaypa? Jakie to może nieść konsekwencje?

- Jeśli nie ma innej możliwości, a jest uczucie do osoby, z którą rozmawiasz , to go ahead. Może nieść konsekwencje o tyle, jeśli będzie to przeważająca forma zaspakajania potrzeb seksualnych. Możesz mieć chociażby problemy ze wzwodem podczas stosunku seksualnego w realu. Grunt, żeby nie uzależnić się od masturbacji jako jedynej formy zaspakajania potrzeb.

lukasz89dg: Czy seks w grupie to coś przyjemnego? Jakie jest pai zdanie na ten temat?

- Wszystko jest kwestią gustu.

^Smutny27: Czy prawdą jest, że popęd seksualny u mężczyzn maleje z wiekiem, a u kobiet wraz z wiekiem wzrasta, dlatego najlepsze i najtrwalsze związki tworzą pary młodszy mężczyzna ze starszą kobietą? Czy istnieją jakieś badania naukowe na ten temat ? 

- Faktycznie, u niektórych starszych mężczyzn potrzeba seksualna, pożądanie maleje, ale kobiety przechodzą menopauzę, której również może towarzyszyć zmniejszenie potrzeb seksualnych w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej. Myślę, że nie ma tu reguły, wszystko jest kwestią indywidualną (zdrowie, poziom potrzeb seksualnych).

fdsfsdfas: jest ten punkt G czy nie?

- Punkt Grafenberga ma znajdować się na przedniej ścianie pochwy. Możesz zwilżyć dwa palce i wprowadzić do pochwy swojej partnerki na głębokość 1,5 do 3 cm. Pieść górną ścianę jej pochwy tak długo, aż poczujesz chropowata powierzchnię. To jest właśnie punkt G.

- W swoich poszukiwaniach możesz iść krok dalej nie przerywając możesz spróbować głębiej, ale równie delikatnie, włożyć palce aż do momentu, gdy poczujesz szyjkę macicy. W połowie między nią a wcześniej znalezionym punktem G, także na przedniej ściance pochwy znajduje się punkt A - gładka powierzchnia bardzo wrażliwa na dotyk. Stymulując ją można również doprowadzić partnerkę na szczyt rozkoszy.

Chełm_BI_Byczek_: Dzień dobry. Zbytnio się nie kocham, a częściej masturbuje, bo nie mam stałej partnerki. I moje pytanie jest takie: dlaczego, kiedy nadarza mi się kontakt seksualny, to nie dochodzę w trakcie stosunku, a bardziej poprzez formę masturbacji? Czasami mam wrażenie, że gdy się kocham, nie sprawia mi takiej przyjemności, co masturbacja?

- Ręka zaciśnięta na penisie wywołuje silniejsze bodźce seksualne niż pochwa, która dostosowuje się do wielkości, grubości penisa, ale nie tak jak ręka. Jeżeli w twoim życiu seksualnym przeważa masturbacja, to potrzebujesz silniejszych bodźców w kontakcie z kobietą, ponieważ takie podczas masturbacji sobie zapewniasz. Dlatego lepiej by było, gdybyś podczas masturbacji próbował dostarczać sobie samemu mniej intensywnych bodźców, czyli lżej obejmował penisa podczas tej czynności.

OnKam100%Uległy.: Uprawiamy swing z moją partnerką. Długo o tym marzyłem, ale kiedy dochodzi co do czego, mam problem ze wzwodem. Ale gdy kochamy się we dwoje, to nie ma problemu. Mam też pytanie: jeśli będę masturbować się przed seksem do wytrysku to czy podczas współżycia z małżonką nie będzie problemu ze wzwodem?

- Widocznie nie ma Pan wewnętrznej zgody na tą sytuację, albo jest ona dla Pana bardzo stresująca i raczej w takiej sytuacji na Pana miejscu bym sobie odpuściła, bo nie każdy jest w stanie realizować swoją seksualność w taki sposób.

mała203933: Jakie są najbardziej czułe miejsca u kobiety?

- Zdecydowanie najbardziej erogennym miejscem u kobiety jest łechtaczka. Jej odpowiednia stymulacja w ogromnej ilości przypadków gwarantuje orgazm kobiety.
- Wewnętrzna część ud, piersi, szyja czy uszy bardzo często także nie pozostają obojętne na bodźce seksualne. Proszę jednak pamiętać, że każda kobieta może mieć swoje własne preferencje, co do najbardziej wrażliwych, pieszczonych, przez partnera miejsc. Dlatego warto ją o to zapytać podczas gry wstępnej.

daaabaaabaa2: Lubię różnego rodzaju perwersje w łóżku. Czy jestem zboczony?

- Wszystko zależy od tego, co lubisz i czy twoje upodobania nie przeszkadzają twojej partnerce, są akceptowane przez nią. I, co najważniejsze, czy nie forsujesz ich wbrew jej woli i tym samym nie wyrządzasz jej krzywdy. Jeśli obie strony akceptują sposób realizowania potrzeby seksualnej, raczej nie jesteś.

ładny_brunet_22: Dlaczego kobiety mają opory co do stymulowania okolic intymnych i łechtaczki przy pomocy ust i języka mężczyzny?

- Niektóre kobiety mogą zwyczajnie wstydzić się swojego ciała. Restrykcyjne wychowanie, ortodoksja religijna mogą mieć wpływ na pojawienie się tego typu zahamowań. W takich sytuacjach zawsze proponuję rozmowę z partnerką. Może się okazać, że przyczynę da się przezwyciężyć, jak da się jej trochę czasu i dowartościuje ją jako kobietę. Może się jednak okazać, że sytuacja ma jeszcze głębsze podłoże (np. molestowanie seksualne) i potrzebna jest terapia.  Nierzadko się zdarza, że kobieta ma obiekcje, co do swoich miejsc intymnych wynikające z jakiś kompleksów, ale zdarza się, że zahamowania wynikają z wcześniejszych doświadczeń z dzieciństwa. Trzeba być bardzo delikatnym w tej kwestii.

- Niestety, muszę już się z Wami pożegnać. Żałuję, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Zapraszam na kolejne spotkanie. Pozdrawiam serdecznie. Życzę wielu orgazmów i radości z seksu.

Zajrzyj na CZATerię!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama