Reklama

On mnie zdradza myślami!

Mam 23 lata, mój chłopak 22. Jesteśmy ze sobą ponad rok. Niedawno odkryłam, że mój partner fantazjuje o konkretnych osobach - znanych celebrytkach, a nawet o dziewczynach, które mija na korytarzu na uczelni.

Przeszkadza mi bardzo osobowy wymiar jego marzeń. Nie mam nic przeciwko filmom porno, ale myśl, że masturbuje się myśląc o jakiejś dziewczynie, z którą chodzi na zajęcia (zna tylko z widzenia) mnie przeraża. W dodatku w tym celu odwiedza portale społecznościowe i pobudza się zdjęciami (ubranymi, choć trochę prowokacyjnymi). Przyznał się ostatnio, że tym, co przyciągnęło jego uwagę, był właśnie ubiór jednej takiej dziewczyny.

Reklama

Twierdzi, że taka forma masturbacji jest zdrowsza - bo to naturalna dziewczyna, a nie sztuczna, przetworzona komputerowo i wymagało to od niego większego wysiłku. Dziewczyny traktuje całkowicie instrumentalnie - masturbacja to dla niego taka czynność jak zjedzenie batonika...

Nie uprawialiśmy jeszcze seksu. Z jakiegoś powodu miałam blokady psychiczne (oboje jeszcze nigdy nie współżyliśmy), w dodatku zabieraliśmy się do tego nieporadnie. Mój chłopak fantazjuje też o dojrzałych kobietach... Wchodzi na strony z anonsami erotycznymi i się przy nich masturbuje(na pewno nie odpowiada na ogłoszenia).

Mnie powtarza, że może czekać na pierwszy raz jeszcze długo, żebym się nie stresowała. Zawsze powtarzał, że tylko ja mu się podobam. Ostatnio przyznał, że kobiety podobają mu się wizualnie, ale w taki zupełnie nieważny sposób. Traktuje je jak bodźce, dodające energii. Kocha natomiast mnie i tylko do mnie czuje tak wiele. Wiele razy deklarował się, że chce uprawiać seks tylko ze mną, mówił nawet, że jestem miłością jego życia. Energia seksualna natomiast napędza go do działania, często sam się nią ładuje by być bardziej kreatywnym. Czy te osobowe fantazje są normalne? Czy czegoś mu brakuje? Czy jeśli rozpoczniemy współżycie problem zniknie? Czy mogę mu zaufać? Proszę o pomoc.

Zarówno ty jak i twój partner jeszcze nie odbyliście stosunku seksualnego, a wiek w jakim jest twój chłopak, przypada na okres wysokiej pobudliwości i aktywności seksualnej każdego młodego i zdrowego mężczyzny. W związku z tym, w jakiś sposób musi on umożliwić sobie rozładowanie tego dużego napięcia seksualnego. Masturbując się twój partner szuka bodźców seksualnych, to też jest normą. Co do osobowego wymiaru jego fantazji seksualnych - trudno jest mu się dziwić, że podnieca się konkretnymi osobami, które postrzega jako atrakcyjne.

Jednak głównym błędem, jaki moim zdaniem popełnia, jest to, że dzieli się z tobą tymi informacjami i krzywdzi ciebie (prawdopodobnie zupełnie nieświadomie) w ten sposób. Wydaje mi się, że blokady psychiczne, o których piszesz, a które uniemożliwiają wam podjęcie współżycia, mogą być spowodowane właśnie wiedzą o sposobie realizacji jego potrzeb seksualnych.  

Piszesz, że twój partner zapewnia cię, iż nie musisz się spieszyć z decyzją o rozpoczęciu współżycia seksualnego, że na ciebie poczeka. W dzisiejszych czasach nie jest to tak powszechna postawa, więc z pewnością uważa cię za osobę wyjątkową, na którą czekać jest naprawdę warto.  

Jeśli nie poradzisz sobie z tym problemem sama, z tą wiedzą na temat podniet twojego mężczyzny, nie zaszkodzi ci rozmowa z terapeutą. Dzięki niej być może lepiej zrozumiesz powody, dla których pojawiła się u ciebie bariera psychiczna przed stosunkiem seksualnym. Być może wtedy też sama odpowiesz sobie na pytanie, czy możesz zaufać swojemu partnerowi. Niestety, ja nie jestem w stanie udzielić ci takiej odpowiedzi.

Magdalena Tyrała

ekspert ds. seksuologicznych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy