Reklama

Ona ma uczulenie na moją spermę?

Jestem 67-letnim mężczyzną w znakomitej kondycji fizycznej, ponieważ nigdy nie piłem, nigdy nie paliłem. A mimo to moja partnerka ma do mnie nietypowe prośby.

Jestem 67-letnim mężczyzną w znakomitej kondycji fizycznej, ponieważ nigdy nie piłem, nigdy nie paliłem. W towarzystwie miłej sercu kobiety przez wiele kolejnych dni zdolny jestem uprawiać seks rano i wieczorem. Maiłem kilkadziesiąt kobiet w życiu. Niedawno poznałem sympatyczną kobietę przed 50-tką z ogromnym bagażem mało sympatycznych przeżyć z dwoma mężami.

Moja partnerka nie ma nic przeciw urozmaicaniu życia seksualnego, jednak jeszcze przed pierwszą konsumpcją kategorycznie się upiera przy stosowaniu gumki twierdząc, że ma takie przypadłości pochwy, iż bez zabezpieczenia ulega jakimś zakażeniom i cierpi na choroby kobiece (m.in.upławy). W moim przebogatym doświadczeniu seksualnym NIGDY z czymś podobnym u kobiety się nie spotkałem i nigdy żadna nie skarżyła się na dolegliwości po spotkaniach ze mną.

Reklama

Nigdy też bliskie kobiety nie żądały stosowania "ubranka" i ja mimo zaawansowanego wieku NIGDY nie stosowałem lizania cukierka przez szybę. Także i teraz nie chcę się zgodzić. Czy jest w ogóle możliwe, by kobieta mogła mieć takie problemy przy zachowaniu odpowiedniej higieny partnera? Czy może szkodzić jej skład spermy? No, po co przechodzić menopauzę, skoro nie można szaleć bez umiaru i strachu?

Nie może pan prośby partnerki traktować, jak wymierzonego w pana ciosu. Dolegliwość, którą zgłasza, najprawdopodobniej, zdarzała jej się również z innymi partnerami. Co prawda, zdecydowanie częściej u kobiety można spotkać się z uczuleniem na lateks, z którego wykonana jest prezerwatywa, jednak nie zmienia to faktu, że bardzo rzadko, ale zdarza się u pań również uczulenie na męski ejakulat.

Objawia się ono przeważnie zaczerwienieniem, obrzękiem, upławami utrudniającym odbycie stosunku seksualnego. Mogą występować nawet silniejsze reakcje alergiczne. Przyczyn alergii może być wiele. Może ona być związana, na przykład, z białkiem, które występuje w spermie. Poza tym sperma jest mocno zasadowa, ma zwykle powyżej 7 pH, a w takim środowisku niezwykle skutecznie atakują grzyby i może wytworzyć się odczyn zapalny pochwy.

To, że dba pan o higienę miejsc intymnych nie ma znaczenia, choć to oczywiście bardzo dobrze. Myślę, że nawet jeśli pana partnerka wybierze się do alergologa (leczenie może trochę zredukować dolegliwości), to prawdopodobnie wizyta ta nie zmieni faktu, ze będą państwo musieli stosować prezerwatywy. Jak to mawiają, życie jest sztuką kompromisów.

Magdalena Tyrała

ekspert ds. seksuologicznych

Masz problem z seksem? Zapytaj eksperta!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: alergia | seks | prezerwatywa | sperma | porady eksperta | Magdalena Tyrała

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama