Dla tych, którzy wybierają wzrokiem: nowa seria 8 od realme z niebanalnym designem

Producenci smartfonów konkurują ze sobą nie tylko cenami urządzeń czy ich funkcjonalnością, ale także designem. Mocno stawia na to również marka realme, której najnowsze, zaprezentowane właśnie smartfony z linii 8 przykuwają wzrok nowoczesnym, wręcz futurystycznym wyglądem. Holograficzne elementy i odważne użycie sloganu „Dare to Leap” to ukłon marki w stronę trendów dominujących wśród młodzieży.

Parametry dotyczące pamięci, możliwości aparatu czy czasu pracy baterii są twardymi danymi, które łatwo ze sobą porównywać. Ocena wyglądu z kolei jest kwestią bardziej subiektywną. Każdy z nas ma inny gust i różnią się nasze granice dobrego smaku. Jednak porównując pierwsze smartfony do tych, które w sprzedaży są obecnie, możemy wyraźnie dostrzec zestaw cech, który sprawia, że urządzenie wygląda bardzo nowocześnie. Gładka powierzchnia, zgrabna konstrukcja, sposób, w jakim poradzono sobie ze wkomponowaniem obiektywów, możliwie jak najwęższe ramki wokół ekranu, a także wielkość i waga - to wszystko ma wpływ nie tylko na prezentację, ale również na wygodę użytkowania. Nie zapomnieli o tym również projektanci marki realme, której nowe telefony - modele 8 i realme 8 pro -zaprezentowano oficjalnie 8 kwietnia.

Design w służbie wygody

O najnowszych modelach realme głośno było już przed premierą, głównie ze względu na innowacyjne rozwiązania fotograficzne, m.in. dostępną w 8 Pro matrycę 108 MP, możliwość fotografowania gwiazd z efektem time-lapse czy efekt miniaturowego świata, który sprawia, że miasto wygląda jak makieta. Skupmy się jednak na designie obydwu modeli.

Ze smartfonem w ręce spędzamy nawet kilka godzin dziennie, dlatego niezwykle istotna jest waga i smukłość sprzętu. Model 8 Pro waży zaledwie 176 g, w dodatku jest ultra cienki - ma jedynie 8,1 mm grubości. Jego długość wynosi 160,6 mm, a szerokość - 73,9 mm, co sprawia, że pewnie leży w dłoni i ma optymalną wielkość do łatwej obsługi, a jednocześnie ekran jest na tyle duży, by zapewnić nam pełny komfort podczas długich godzin spędzonych na pracy i rozrywce.

Bardzo podobnie prezentują się wymiary modelu 8, czyli 160,6 mm długości i 73,9 mm szerokości. Mimo pojemnej baterii (5000 mAh) model również jest lekki i cienki - ma 7,99 mm i waży zaledwie 177 g.  Wielkość wyświetlaczy w obydwu modelach maksymalizuje również niemal bezramkowa obudowa.

Zaprojektowane, by przyciągać wzrok

Nie bez znaczenia jest także kolorystyka obudowy. realme przyzwyczaiło nas do niebanalnych gradientów, które prezentują się nowocześnie i pasują do świata kreowanego w mediach społecznościowych. Podobną inspirację trendami odnajdziemy w modelach serii 8.

Smartfony realme 8 i realme 8 Pro trafią do sklepów w kilku wariantach kolorystycznych. Pierwszy z nich dostępny będzie w wersji srebrnej lub czarnej, drugi natomiast w niebieskiej i czarnej. Oprócz propozycji z charakterystycznymi, błyszczącymi napisami "Dare to Leap", producent przygotował także bezpieczniejszy wariant dla fanów klasyki. Oba modele będzie można kupić także w czarnej, minimalistycznej formie - bez ozdobnego sloganu na pleckach.

Obudowy wykonane zostały z tworzywa sztucznego o sporej wytrzymałości mechanicznej. Co istotne, materiał dobrano tak, aby urządzenie stabilnie leżało w dłoni i było komfortowe w codziennym użytkowaniu. Efekt głębokiego wymiaru kolorów, przywodzący na myśl gwieździste niebo, zapewniło zastosowanie technologii tzw. AG-Crystal Process. Holograficzne wykończenie sloganu oraz umieszczone w kluczowych miejscach fluorescencyjne elementy to z kolei najbardziej charakterystyczna i zapadająca w pamięć cecha najnowszych smartfonów od realme. Nowoczesny i odważny design obu urządzeń z pewnością trafią w gusta młodych odbiorców, do których marka kieruje swoje produkty.

Seria 8 od realme - gdzie kupić?

Realme 8 Pro można kupić od 13 kwietnia w wersjach 6/128 GB (1199 zł) oraz 8/128 GB (1299 zł)... Z kolei model realme 8 w wersji 4/64 GB wyceniony został na 899 zł, a w wersji 6/128 GB na 999 zł. Smartfon dostępny będzie również w atrakcyjnej przedsprzedaży - w dniach 13-19 kwietnia wersję 4/64 GB kupimy za 799 zł.

Prezentacja partnera


materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy