Funtouch OS - coś więcej niż Android

Funtouch OS to nakładka systemowa w smartfonach vivo. Cechuje się prostotą i przemyślanymi detalami. Wszystkie kluczowe informacje są przedstawione w przejrzysty sposób, a sterowanie dotykowe jest intuicyjne. To wygodne i inteligentne środowisko, które ułatwia codzienne korzystanie z telefonu.

Każdy producent telefonów chce przekonać do siebie jak największe grono odbiorców. Oferowane przez nich smartfony nie tylko powinny być stylowe i dobrze wyposażone. Nie bez znaczenie jest także wygoda i prostota ich obsługi - to dlatego właśnie tak ważna jest nakładka systemowa, w jaką sprzęt zostanie wyposażony. Niektórzy stawiają na rozbudowany interfejs, a inni stawiają na proste rozwiązanie, jak najbardziej zbliżone do "czystego" Androida. Właśnie taką drogę wybrała firma vivo tworząc Funtouch OS, lekką i prostą nakładkę systemową, w której nie pogubi się żaden użytkownik Androida.

Minimalistyczny, ale bogaty

Pierwszy kontakt ze smartfonem vivo to dobrze znajomy widok - nakładka Funtouch OS oferuje prosty, niemal klasyczny interfejs Androida. Dla producenta ważne było zachowanie przejrzystej formy interfejsu, która przypadnie do gustu młodym użytkownikom, ale jednocześnie nie odstraszy tych starszych.

Nakładkę Funtouch OS można określić mianem minimalistycznej, choć to bynajmniej nie zarzut. System oferuje wszystko, co niezbędne do codziennego użytkowania smartfona. Ogromną zaletą jest, że system niczego nam nie narzuca - pobieramy tylko te aplikacje, których faktycznie potrzebujemy. Sam układ funkcji jest taki sam, jak w klasycznym Androidzie, więc nikt tu się nie pogubi.

Mimo iż Funtouch OS jest zbliżony do czystego Androida, nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tu żadnych dodatków. Na pochwałę zasługuje funkcja Always On Display - godzina i najważniejsze powiadomienia są dynamicznie wyświetlane nawet na wygaszonym ekranie. Jeżeli chcemy, możemy stworzyć własne efekty świetlne, np. podczas ładowania baterii czy korzystania z czytnika linii papilarnych. Można wybierać spośród wielu stylów i efektów artystycznego odzwierciedlenia upływu czasu.

Intuicyjne albumy

vivo to idealny smartfon fotograficzny. Producent postanowił wyposażyć go we własną, wygodną aplikację pozwalającą na przeglądanie wykonanych zdjęć i filmów w pamięci telefonu. Na pochwałę zasługuje funkcja "Wspomnienia", która pozwala grupować zdjęcia według czasu, lokalizacji, wydarzenia, a nawet poziomu intymności.

Z kolei Edytor AI to inteligentna funkcja, która umożliwia rozpoznanie głównych postaci i wyróżnienie najważniejszych momentów w nagraniach ulubionych wspomnień. Można jednym kliknięciem zastosować szablon vloga, automatycznie generując odpowiednio dostosowane klipy wideo. A potem równie łatwo udostępnić je w serwisach społecznościowych, aby Twoi znajomi także mogli obejrzeć wspaniałe chwile z Twojego życia.

Nakładka Funtouch OS dysponuje również funkcją Super-zrzut, która ułatwia tworzenie zrzutów ekranu na wiele różnorodnych sposobów - można zapisywać długie zrzuty, które nie mieszczą się na wyświetlaczu, prostokątne obrazy, obszary oznaczone lassem lub określone kształty, a następnie m.in. rysować po zrobionych zrzutach. Funkcja nagrywania ekranu pozwala rejestrować również dźwięk (z mikrofonu oraz dźwięki systemu, nawet po wyciszeniu). Dzięki temu można nagrywać filmy z gier z własnym komentarzem, filmy instruktażowe i nie tylko - rozwiązanie idealne dla każdego youtubera.

Częste aktualizacje

Ponieważ Funtouch OS jest podobny do czystego Androida, producent zapewnia użytkownikom smartfonów wyższe bezpieczeństwo, oferując częste aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa. Ponieważ nakładka systemowa nie jest niepotrzebnie skomplikowana, vivo nie musi tracić czasu na dostosowanie nowej aktualizacji do swojego interfejsu. Znacznie przyspiesza to wprowadzanie aktualizacji systemowych, a tym samym usprawnia działanie samego telefonu.

Bardzo przydatna jest aplikacja iManager, która za pomocą przejrzyście wyświetlanych informacji, informuje nas o bieżącym stanie smartfona. Aplikacja regularnie skanuje system w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń i błyskawicznie je neutralizuje. iManager zadba także o to, by w telefonie nie było zbyt wiele niepotrzebnych plików, a pamięć była zawsze odciążona.

W nakładce Funtouch OS jest też coś dla graczy. Znajdziemy tu specjalny tryb e-sportowy, w którym możemy m.in. ograniczyć rozpraszające powiadomienia, by skupić się na radości płynącej z rozgrywki. A gdy już będziemy musieli na chwilę się oderwać, wcale nie musimy wyłączać gry. Wystarczy przesunąć trzy palce w górę po ekranie i wybrać z listy aplikację, uruchamiając ją w małym, ruchomym okienku. Można też z łatwością przywołać aplikacje serwisów społecznościowych za pomocą paska bocznego.

Prosty znaczy lepszy

Prosty interfejs użytkownika nie tylko ułatwia korzystanie z telefonu, ale także pomaga ochronić nas przed niepotrzebnym bałaganem. Funtouch OS w smartfonach vivo sprawia, że użytkownik dostaje tylko to, czego faktycznie chce i potrzebuje.

Artykuł powstał we współpracy z vivo

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy