Galaxy S4 Active również ze Snapdragonem 800

Samsungowi spodobało się odświeżanie swoich smartfonów poprzez wyposażanie ich w nowsze procesory. Tak było już z Galaxy S4, a teraz szybszego wariantu doczekał się jego wodoodporny wariant.

Galaxy S4 ze Snapdragonem 800 i wsparciem dla LTE-A pojawił się w Korei Południowej już w czerwcu, a więc niedługo po premierze oryginału. Kilka tygodni później trafił on także do niemieckich konsumentów.

Odświeżony Galaxy S4 Active przeznaczony jest z kolei na rynek koreański. Cechuje się on nie tylko czterordzeniową 800 z rdzeniami o taktowaniu 2,3 GHz, grafiką Adreno 330 i obsługą sieci LTE-A, ale też lepszym, 13-megapikselowym aparatem (pierwsza wersja urządzenia wyposażona była w aparat z matrycą 8 Mpix).

Reklama

Pozostała część specyfikacji pozostała niezmieniona, obejmuje więc m.in. 5-calowy ekran Full HD, 2 GB RAM-u i baterię 2600 mAh. To wszystko zamknięte oczywiście w wodoodpornej obudowie.

Przez ostatnie kilka lat Koreańczycy wprowadzali na rynek mnóstwo odgrzewanych kotletów, jednak zawsze pilnowali, by eski i Note'y pozostawały najmocniejszymi urządzeniami w ich ofercie. W tym roku widać natomiast, że nie przykładają do tego wagi. I nie chodzi tylko o odświeżone wersje popularnych modeli, ale też zupełne nowości, takie jak Galaxy J, który obecnie jest przecież najlepiej wyposażonym i wykonanym smartfonem Samsunga. Dlatego też coraz bardziej prawdopodobne wydają się plotki na temat pierwszego przedstawiciela linii Galaxy F, który miałby być pod każdym względem lepszy niż S-piątka.

Wracając do Galaxy S4 Active: na razie niestety nie wiadomo, czy urządzenie doczeka się także wariantu międzynarodowego. Tak czy inaczej na polską premierę raczej i tak nie mamy co liczyć.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy