Google Pixel 5a - nagranie pokazuje urządzenie rozebrane na części

Nowe nagranie wideo pokazuje wnętrzności nowego smartfona Google Pixel 5a. Urządzenie zostało rozebrane na części i widać, że nie będzie proste do samodzielnej naprawy.

Kanał PBKreviews na platformie YouTube znany jest z tego, że na swoich nagraniach rozmontowuje smartfony. Prowadzący rozkręca całe urządzenie i tłumaczy po kolei, gdzie znajdują się poszczególne komponenty i w jakiej kolejności trzeba je wyjmować. Na koniec dokonywana jest zwyczajowa ocena w skali 1-10 tego, jak ciężko jest dane urządzenie samodzielnie naprawić.

Bohaterem ostatniego odcinka okazał się być Pixel 5a, czyli budżetowa wersja najnowszego smartfona Google. Rozbiórka pokazała, że ekran urządzenia trzyma się na zatrzaskach i jest okolony plastikowymi częściami, które mają zwiększać jego wodoszczelność. Smartfon został odznaczony certyfikatem IP67, co oznacza całkowitą pyłoszczelność i ochronę przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m powyżej wierzchu obudowy lub 1 m powyżej spodu dla obudów niższych niż 0,85 m). Bateria o pojemności 4680 mAh jest pokryta grafenem, którego zadaniem jest odprowadzanie ciepła.

Reklama

Google Pixel 5a nie jest urządzeniem prostym do naprawy w domowych warunkach - od PBKreviews dostał ocenę 5/10. Jest to spowodowane koniecznością posiadania specjalnych narzędzi oraz ilością części koniecznych do rozmontowania, by dostać się do niektórych komponentów. 

Niestety, standardem wśród nowoczesnych smartfonów jest to, że z ich naprawą najlepiej zwrócić się do serwisu. Wyjściem z tej sytuacji może być zakup urządzenia modułowego, lecz takie rozwiązanie nie jest popularne wśród producentów, przez co niewielu z nich oferuje tego typu produkty.    

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Pixel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy