Reklama

Huawei P40 lite i P40 lite E trafiły do Polski

Huawei wprowadził do sprzedaży w Polsce dwa smartfony z najnowszej serii P – modele P40 lite i P40 lite E. Seria "lite" była dla chińskiego producenta co roku wielkim hitem w Polsce, ale w tej edycji, ze względu na brak Usług Google w pakiecie, Huawei zdecydował się na nietypową politykę cenową dotyczącą obu modeli.

Nowy smartfon został wyposażony w zaawansowany aparat fotograficzny złożony z czterech obiektywów: główny o matrycy 48 MP, szerokokątny z matrycą 8 MP i przesłoną f/2.4, obiektyw 2 MP służący do analizy głębi obrazu oraz obiektyw makro z matrycą 2 MP. Aparat oferuje szereg rozwiązań, między innymi funkcję AI HDR+. Przedni aparat fotograficzny telefonu został wyposażony w obiektyw o rozdzielczości 16 MP.

Huawei P40 lite jest zasilany przez  baterię o pojemności 4200 mAh, którą można szybko naładować dzięki funkcji Huawei 40W SuperCharge. W ciągu 30 minut, bateria ładuje się do 70 proc. - twierdzi producent. Telefon ma 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 256 GB poprzez dodanie karty microSD.

Reklama

Omawiany sprzęt został wyposażony w wyświetlacz Full HD+ (2310 x 1080 px) o rozmiarze 6,4 cala i formacie 19:9.

Czytnik linii papilarnych został umieszczony na boku obudowy telefonu. Smartfon jest dostępny w trzech kolorach: zielonym, pastelowym i czarnym.

Huawei P40 lite wykorzystuje oprogramowanie EMUI 10, bazujące na systemie operacyjnym Android i działa w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS). HMS to autorskie rozwiązanie Huawei, które jest bazą dla ekosystemu Huawei, składającego się z takich usług jak Mobilna Chmura, Motywy, Przeglądarka i sklep z aplikacjami AppGallery. Zastępuje ono pakiet Usług Google.

Huawei P40 lite E

W ofercie Huawei, obok P40 lite, pojawił się też P40 lite E, "najmłodszy" członek rodziny P40. Smartfon ten został wyposażony w potrójny aparat fotograficzny. Główny aparat o rozdzielczości 48 MP. Aparat P40 lite E został wyposażony również w obiektyw 2 MP wykonujący zdjęcia z efektem rozmycia tła oraz 8 MP obiektyw szerokokątny.

Huawei P40 lite został wyposażony w wyświetlacz o rozmiarze 6,39 cala i formacie 19,5:9.  Telefon ma baterię o pojemności 4000 mAh. W środku znajdziemy 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 512 GB poprzez dodanie karty microSD.

Czytnik linii papilarnych został umieszczony na tylnej obudowie telefonu. Smartfon jest dostępny w dwóch kolorach: niebieskim i czarnym.

 Huawei P40 lite E wykorzystuje oprogramowanie EMUI 9.1.1, bazujące na systemie operacyjnym Android i działa w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS). 

Co ciekawe, gwarancja Huaweia ma obowiązywać również wtedy, gdy użytkownik wprowadził zmiany w oprogramowaniu telefonu, czyli spróbuje samodzielnie wgrać aplikacje niedostępne w sklepie Huaweia. 

Ceny

Huawei P40 lite kosztuje 999 zł, czyli około 500 zł mniej niż wcześniejsze nowe modele z tej serii (to wspomniane wcześniej nietypowa polityka cenowa), a model P40 lite E kosztuje 699 zł.

Od 4 do 25 marca klienci mogą zamówić oba smartfony w przedsprzedaży, w ramach której będą mogli otrzymać dodatkowo inteligentną opaskę do monitorowania aktywności fizycznej - Huawei Band 4 Pro.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama