i-mate Intelegent - pierwszy smartfon z systemem Windows 8

Już wkrótce na rynku pojawi się smartfon pracujący pod kontrolą nie mobilnego Windows Phone’a, lecz desktopowego Windowsa 8.

Za realizację tego pomysłu odpowiada nieco zapomniana już firma i-mate, która dawniej słynęła z produkcji designerskich słuchawek napędzanych Windowsem Mobile. Czy urządzenie o nazwie i-mate Intelegent pomoże koncernowi powrócić w wielkim stylu?

Sercem tego niekonwencjonalnego smartfona będzie energooszczędny procesor Intel Atom, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Na jego pokładzie znajdzie się również 64 GB pamięci wewnętrznej oraz aparat 8 Mpix. Interfejs systemu Windows 8 wyświetlany będzie na 4,7-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli.

Reklama

Według zapewnień producenta akumulator o pojemności 3000 mAh z powodzeniem wystarczy na 10 godzin rozmów oraz 6 godzin ciągłego odtwarzania wideo. CEO firmy i-mate - Jim Morrison - podkreśla, że jest to norma w przypadku dzisiejszych smartfonów, więc konsumenci nie będą mieli się czego obawiać.

Firma nie zamierza zamykać desktopowych okienek wyłącznie w tak niewielkim urządzeniu. W związku z tym do modelu Intelegent będzie można dokupić specjalną stację dokującą - podobną do tej, która występuje w serii Asus PadFone. Zamieni ona urządzenie w tablet. Co istotne, obraz na większym ekran będzie mógł być przesyłany także bezprzewodowo, co przyda się np. podczas oglądania wideo.

Wciąż nie znamy daty rynkowego debiutu tego urządzenia. Wiadomo jedynie, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Cena nie powinna przekroczyć 750 dol. (ok. 2400 zł), ale wersja ze stacją dokującą to już wydatek rzędu 1600 dol. (ok. 5000 zł).

Miron Nurski

gadżetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy