LG G Flex w kosmicznej cenie oficjalnie zmierza do Europy

Dość długo musieliśmy czekać na oficjalne wieści o dostępności pierwszego smartfona LG z wygiętym ekranem na Starym Kontynencie. Ten dzień w końcu nadszedł, ale niekoniecznie jest się z czego cieszyć.

Serwis AndroidWorld.it cytuje komunikat prasowy wydany przez firmę LG i sieć Vodafone. Wynika z niego, że wygięty 6-calowiec trafi na włoski rynek w pierwszym kwartale 2014 roku, a przez pierwszy miesiąc dostępny będzie ekskluzywnie u wspomnianego operatora.

LG G Flex wyceniony został na 899 euro, co w przeliczeniu daje około 3750 zł. Domyślałem się, że po ewentualnym debiucie na europejskim rynku urządzenie będzie dość drogie, ale nie spodziewałem się, że będzie niemal dwa razy droższe od swojego niewygiętego odpowiednika. Przypominam, że nie mówimy tutaj o cenie narzuconej przez niezależnego importera, lecz o sugerowanej cenie detalicznej w oficjalnej dystrybucji.

Cóż, to tylko kolejny dowód na to, że G Flex nie ma być rewolucyjnym produktem dla mas, a jedynie pokazem możliwości inżynieryjnych producenta i ciekawostką dla pasjonatów. Możemy być jednak pewni, że technologia elastycznych ekranów i samoregenerujących się tworzyw sztucznych będzie rozwijana i kolejne urządzenia z tej serii będą znacznie bardziej przystępne.

Dla przypomnienia, specyfikacja phabletu obejmuje 6-calowy ekran o rozdzielczości 720p, czterordzeniowego Snapdragona 800 (z zegarem 2,26 GHz), 2 GB pamięci RAM, aparat 13 Mpix i baterię 3500 mAh.

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy