Najpotężniejszy smartfon świata kosztuje 1050 zł

Zaprezentowany niedawno przez Qualcomma procesor Snapdragon S4 Pro, jest na chwilę obecną najlepszym chipsetem na rynku. Już wkrótce w Chinach pojawi się pierwszy smartfon z tym procesorem - Xiaomi Mi-Two.

Xiaomi to mało znany u nas producent smartfonów. W Chinach cieszy się jednak dużą popularnością. Z pewnością jest to spowodowane niskimi cenami telefonów, których specyfikacja nie tylko nie ustępuje konkurencji, ale i często ją przewyższa. Tym razem producent wyprzedził wszystkich i już zapowiada smartfona z czterordzeniowym Snapdragonem S4 Pro.

Szybki procesor i dobre GPU to nie jedyne zalety Xiaomi Mi-Two. Poza układem Qualcomm Snapdragon S4 Pro MSM8064, smartfon został wyposażony w: 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej. 4,3-calowy ekran IPS LCD będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 720p (przy zagęszczeniu pikseli rzędu 342 ppi). Z tyłu znajdzie się aparat 8 Mpix, a złącze USB będzie wspierać standard MHL. Bateria zastosowana w urządzeniu będzie miała pojemność 2000 mAh, jednak w ofercie pojawi się także wersja smartfona z większym ogniwem, o pojemności 3000 mAh.

Reklama

Warto dodać jeszcze, że Xiaomi jest producentem, który nie używa czystego Androida. W jego telefonach znajduje się oprogramowanie MIUI, które oparte jest na Androidzie, ale wygląda jak połączenie "Zielonego Robocika" z iOS Apple'a. Jak nietrudno się domyślić, wersja MIUI w tym urządzeniu jest oparta na edycji Jelly Bean.

Smartfon będzie dostępny w październiku, w cenie 315 dol. (ok. 1050 zł). Zapowiada się więc, że będzie to najtańszy czterordzeniowiec na rynku, a przy tym najbardziej wydajny. Niestety jego dostępność poza Chinami jest raczej mało prawdopodobna, nad czym wielu z nas będzie ubolewać.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Android Jelly Bean
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy