Nokia nie boi się konkurencji ze strony HTC

HTC niedawno pokazało swoje nowe smartfony z Windows Phone 8 - 8X i 8S, które mają być urządzeniami promującymi ten system operacyjny. W takiej sytuacji można oczekiwać, że Nokia będzie miała coś do powiedzenia.

Chris Weber, szef marketingu Nokii, wypowiedział się w tej sprawie w dość stonowanych słowach. Stwierdził on, że pojawienie się nowych smartfonów HTC jest "dobrą wiadomością dla ekosystemu Windows Phone 8", ale i tak nie są one znacząca konkurencją dla Nokii Lumia.

- Dzisiejszy dzień przyniósł dobre wiadomości dla ekosystemu Windows Phone. Podczas gdy inni decydują się na taktyczny re-branding swoich produktów, Nokia posiada wiodącą linię - nazywamy ją Lumia - skupioną tylko na Windows Phone. Dzięki Lumii tworzymy naprawdę wyróżniające się produkty, które posiadają na przykład technologię PureView, nawigację, bezprzewodowe ładowania czy Nokia Music. A dopiero zaczęliśmy - wyznał Weber.

Po szefie marketingu nie można się było spodziewać niczego innego, jak tylko entuzjastycznego podkreślania zalet swojego produktu i pomniejszania osiągnięć konkurencji. Najprawdopodobniej Nokia i HTC będę w ten sposób podgryzać się jeszcze przez jakiś czas. Szkoda tylko, że nie dowiemy się raczej co było prawdziwym powodem tego, że Microsoft postanowił nagle postawić na HTC.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone 8 | HTC | Nokia | Nokia Lumia | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy