Samsung Galaxy Alpha - metalowy konkurent iPhone'a 6 już w przyszłym miesiącu?

Wygląda na to, że już w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi Samsung Galaxy Alpha - smartfon, który zapoczątkuje nową linię urządzeń.

Takie informacje podaje serwis ETNews. Żadne szczegóły na temat parametrów technicznych urządzenia nie są jeszcze znane, ale mówi się że telefon będzie miał mocną specyfikację i metalową obudowę, a zaplanowana na przyszły miesiąc premiera pozwoli mu na bezpośrednią rywalizację z iPhonem 6.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu na stronie GFXBench pojawił się smartfon Samsunga o oznaczeniu SM-G8508S, który - o ile uznamy, że 720p na 4,7-calowym ekranie to rozdzielczość przyzwoita - pasowałby do powyższego opisu. Ujawniona w benchmarku część specyfikacji prezentuje się następująco:

Reklama

- Android 4.4 KitKat;

- 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 (312 ppi);

- Snapdragon 801 z zegarem 2,5 GHz;

- 2 GB pamięci RAM;

- aparat wykonujący zdjęcia w rozdzielczości 4608 x 2592 (ok. 12 Mpix);

- przednia kamerka 2 Mpix;

- 16 GB pamięci wewnętrznej.

SM-G8508S oczywiście w teorii mógłby być kolejnym smartfonem z portfolio Samsunga, który zadebiutuje tylko i wyłącznie w ofercie jednego operatora w Mongolii, ale po kilku dniach na GFXBench pojawiły się wyniki benchmarkowego testu przeprowadzonego na wariancie o oznaczeniu SM-G850. W tym modelu Snapdragon 801 został zastąpiony przez ośmiordzeniowego Exynosa 5 Octa, a pamięć wewnętrzna wynosi 32 GB.

Samsung wykorzystuje różne procesory m.in. w uzależnionych od rynku wariantach przedstawicieli linii Galaxy Note oraz Galaxy S, a są to urządzenia, które rozchodzą się w milionach egzemplarzy. Wygląda zatem na to, że Koreańczycy mają dość poważne plany związane z nadchodzącym 4,7-calowcem, a to pokrywałoby się z przeciekami na temat modelu Galaxy Alpha.

Swoją drogą ciekawe, czy Galaxy Alpha i znany z plotek Galaxy F to jedno i to samo urządzenie. Wszystko powinno się wyjaśnić już w sierpniu.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama