Samsung Galaxy S6 - znamy specyfikację?

Dopiero co pojawiły się wieści o Project Zero, a już mamy pierwsze plotki dotyczące specyfikacji nowego flagowca Samsunga. Jakie podzespoły mają trafić na pokład Galaxy S6?

Przypomnę, że pod nazwą Project Zero ma kryć się nowy flagowiec Samsunga, który będzie ponoć znacznie różnić się od poprzednich modeli z serii Galaxy S. Koreańczycy mają podobno zadbać o lepszą jakość wykonania i nowy design. We wcześniejszych informacjach nie padło nic o specyfikacji urządzenia, ale na dane te nie trzeba było długo czekać.
 
Najnowsze plotki głoszą, że Galaxy S6 pojawi się w dwóch podstawowych wersjach, które będą różnić się zastosowanym układem ARM. Pierwsza z nich wykorzystywać ma Snapdragona 810, a druga ma być oparta na Exynosie 7 Octa (7420), który dostępny jest już w Galaxy Note 4. Oba układy to ośmiordzeniowe, 64-bitowe jednostki z Cortexami-A57 i A53, które zasadniczo różnią się tylko zastosowaną grafiką (Adreno 430 vs Mali-T760).
 
Ciekawie prezentują się wzmianki o wykorzystaniu systemu rozpoznawania twarzy/oka (skaner tęczówki?), który ma być dostępny w modelach z Exynosem 7 Octa. Źródło doniesień nie wie nic na temat przekątnej ekranu, ale nowy panel Super AMOLED ma pracować w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Mówi się również, że model zostanie wyposażony w 16- lub 21-megapikselowy aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu - najprawdopodobniej będzie to moduł przeniesiony żywcem z nowego Note'a.
 
Na przednim panelu ma pojawić się z kolei kamerka 5 Mpix, która będzie podobna do tej z Galaxy A5. Samsung podobno ma wykorzystać również własny moduł LTE - Exynos Modem 333 ma zastąpić stosowane do tej pory rozwiązania Intela. Inną nowością ma być chip Broadcom BCM4773, który ma zająć się przeliczaniem danych z odbiornika GPS/GLONASS, Wi-Fi, modułu Bluetooth i różnych sensorów. Rozwiązanie to ma pozwolić na oszczędzenie miejsca na płycie głównej i zmniejszenie ilości energii pobieranej przez poszczególne moduły. Na koniec dodam, że Galaxy S6 ma być dostępny w trzech wersjach pojemnościowych - 32 GB, 64 GB i 128 GB.
 
Powyższa specyfikacja wydaje się wiarygodna, ale nie chce mi się wierzyć, że dane te rzeczywiście pochodzą od kogoś zaznajomionego z Project Zero. Większość z nich to kwestia dedukcji, więc do plotek tych warto pochodzić z dystansem. 

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy