Samsung opatentował niesamowitą technologię

O patentach i koreańskim producencie elektroniki słyszy się najczęściej w kontekście nieustającej wojny patentowej z Apple. Tym razem Samsung zabezpiecza się na przyszłość, zastrzegając nietypowy koncept związany z urządzeniami mobilnymi. Czy taki ruch pozwoli zdobyć przewagę w technologicznym wyścigu?

Sporów o to, na ile telefony Samsunga z serii Galaxy przypominają iPhone'a i czy prostokątny tablet jest oryginalnym, zastrzeżonym pomysłem Apple, nie uda się szybko ugasić. W końcu to walka na śmierć i życie, szczególnie że sam Steve Jobs chciał wypowiedzieć przecież Androidowi termonuklearną wojnę. Na razie zwycięsko wychodzi z niej Apple, ale żadna ze stron nie zamierza składać broni.

Gdzieś w tle tego konfliktu Samsungowi udaje się zyskać patent, który pokazuje, jak w przyszłości może się zmienić wygląd urządzeń mobilnych. Wyobraźcie sobie, że nie tylko ekran telefonu może wyświetlać różne obrazy, ale również cała ramka. Zamiast szukać odpowiedniej obudowy dla swojego smartfona, wystarczy wybrać odpowiednie zdjęcie i ustawić je jako tapetę. Dodatkowo przeglądane zdjęcia i grafiki z galerii telefonu mogłyby zostać wyświetlone nie tylko na samym ekranie, ale również na jego ramkach.

Na tym rozwój tej technologii wcale nie musi się kończyć. Podobny pomysł rozwija Nokia, prezentując koncept smartfona, który cały jest ekranem dotykowym - poniższa prezentacja wygląda obłędnie, choć może przykład wykorzystania nie jest najbardziej trafiony. Myślicie, że takie gadżety miałyby szansę się przyjąć i zastąpić obecnie królujące na rynku?

Reklama

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | patent | ekran | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy