Samsung Star II - powrót kasowego Avila

Samsung zaprezentowała telefon Samsung Star II - następcę modelu Samsung Star (w Polsce pod nazwą Avila), sprzedanego w rekordowej liczbie ponad 30 mln sztuk, z czego 1.3 miliona sztuk w Polsce.

Samsung Star II zapewnia użytkownikom dostęp do internetowych serwisów społecznościowych, gwarantując im nieprzerwaną łączność z rodziną i przyjaciółmi. Dotykowy ekran telefonu i spersonalizowany interfejs użytkownika zapewniają wysoki komfort i niezwykłą prostotę obsługi.

- Popularność pierwszego modelu telefonu Samsung Avila przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - powiedział Wojciech Wasilewski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics Polska. W jego następcy, Samsung Star II, pokładamy duże nadzieje i wierzymy, że zaspokoi on potrzeby nowego pokolenia konsumentów dzięki bogactwu funkcji oraz większym możliwościom komunikacji za pośrednictwem czatów i serwisów społecznościowych.

Dzięki funkcji Social Hub, rozbudowano funkcjonalność Samsung Star II o możliwość obsługi serwisów społecznościowych bezpośrednio z poziomu telefonu. Dostęp do kont na serwisach społecznościowych za pośrednictwem jednego tylko interfejsu umożliwia swobodną interakcję z rodziną i znajomymi. Telefon Samsung Star II wyposażony jest również w preinstalowane aplikacje umożliwiające dostęp do takich serwisów społecznościowych jak Facebook czy Twitter. Z kolei wbudowany komunikator oferuje użytkownikom możliwości czatowania pomiędzy wieloma platformami komunikacyjnymi, m.in. Yahoo Messenger, Talk, AIM i Facebook.

Reklama

W telefonie Samsung Star II zastosowano interfejs TouchWiz 3.0 oferujący możliwość personalizacji, w tym dostosowanie ekranu startowego i paska z widgetami do własnych potrzeb i upodobań. Funkcja QuickType, czyli zaadoptowana na potrzeby telefonów Samsung funkcja T9 Trace, umożliwia szybsze i łatwiejsze wprowadzanie tekstu. Dzięki niej zamiast "naciskać" poszczególne wirtualne klawisze, wystarczy przesuwać palec po literach tworzących wybrane słowo. Urządzenie rozpozna je samodzielnie na podstawie obszernego słownika.

Nowością w telefonie Samsung Star II, poza ulepszonym programowaniem, są usprawnienia sprzętowe. Aparat o rozdzielczości 3,2 MPix zapewnia zdjęcia wyświetlane na dużym, trzycalowym pojemnościowym ekranie WQVGA. Teraz można również dzielić się nimi z przyjaciółmi lub udostępniać je w wybranym serwisie społecznościowym za pośrednictwem szybkiego łącza Wi-Fi.

Samsung Star II jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 449 zł.

Specyfikacja telefonu Samsung Star II

Wyświetlacz

3-calowy WQVGA 262 tys. kolorów TFT, pojemnościowy dotykowy

Aparat

3,2 MPix z detekcją uśmiechu

Wideo

Nagrywanie: MPEG4/H263, QVGA/15fps/384Kbps

Odtwarzanie: QCIF/25fps/384Kbps, QVGA/15fps/384Kbps

Audio

Odtwarzacz MP3 z equalizerem i DNSe

Radio FM stereo z RDS, dyktafon

Złącze słuchawkowe 3.5mm minijack

Rozpoznawanie muzyki

Dodatkowe funkcje

Social Hub:

- Zintegrowana skrzynka odbiorcza, kalendarz i książka telefoniczna

- Synchronizacja z serwisami Exchange, Google, Hotmail, POP3/IMAP4

Preinstalowane aplikacje: Facebook, Twitter

Podgląd stanu online przez widgeta

Komunikator: Gtalk, AIM, Facebook Chat, Yahoo Messenger

Przeglądarka WWW

Obsługa gier i aplikacji JAVA, dostęp do Samsung Apps

Widget z usługami Google Search/Mail/Map

Nowatorski interfejs użytkownika TouchWiz 3.0

Szybkie pisanie dzięki QuickType by t9 Trace

Czytnik RSS, przeglądarka dokumentów

Połączenie sfałszowane, Wiadomość alarmowa, Mobile Tracker

Łączność

Bluetooth 3.0

USB 2.0 (Full-Speed)

WiFi 802.11 (b/g/n)

Pamięć

microSD (do 16 GB)

Sieć

EDGE czterozakresowy (850/900/1800/1900 MHz)

Wymiary

107,5 x 54 x 12,4 mm

Bateria

1000 mAh

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy