Poczuj się jak w kinie!

Liga Mistrzów w jakości 4K z kinowym dźwiękiem? Komu z nas nie marzy się taki seans. Całe szczęście technologia idzie do przodu, a co najważniejsze, jest coraz tańsza. Nie ma więc potrzeby chodzenia na wszystkie ważne mecze do pobliskiego kina, jeśli chcemy zobaczyć je na dużym ekranie. Dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie wybór odpowiedniego telewizora.

Po pierwsze: rozmiar

W tym konkretnym przypadku rozmiar jednak ma znaczenie. Każdy z nas bowiem chciałby obejrzeć dobry mecz na jak największym ekranie, nie musząc inwestować w projektor. Na szczęście jednak obecne produkty największych producentów, np. Samsung, Sony lub Panasonic, wyposażone są w matryce o przekątnej znacznie przekraczającej 50 cali. I tak na przykład, telewizory Samsung  z najnowszej serii mogą pochwalić się nawet 88-calowymi ekranami! Na tak potężny sprzęt potrzeba już trochę miejsca, dlatego przed udaniem się do sklepu warto sprawdzić rozmiar naszego mieszkania. 

Reklama

Po drugie: obraz

Temat rzeka. Kinowa jakość obrazu już dawno straciła na wartości, kiedy w grze pojawiły się takie pojęcia jak 4K, UltraHD lub LED. Wszystkie te określenia zostały wzięte z krótkiego opisu jednego tylko telewizora marki Samsung. 

Istotnie, telewizory Samsung zapewniają wręcz niewiarygodne odwzorowanie kolorów. Dzięki technologii nazwanej Nano Crystal już nigdy nie będziesz miał problemów z odróżnieniem zawodników na boisku. Z kolei podświetlenie LED oraz funkcja Peak Illuminator Ultimate (cokolwiek to znaczy) gwarantuje blisko 2,5 razy większą jasność od innych telewizorów tej samej marki z 2014 roku. 

Telewizory Samsung, jeśli już o nich mowa, wyposażone są w zakrzywione matryce, które coraz powszechniej stosują również inni producenci. Jakie korzyści płyną z wykorzystania tej technologii? To przede wszystkim zminimalizowanie zniekształceń oglądanego obrazu, każdy punkt na ekranie znajduje się bowiem w identycznej odległości od Twojego oka. Poza tym, zakrzywiony ekran odbija refleksy świetlne w taki sposób, że padają one poza kąt widzenia oglądającego – nie będzie więc problemu z oglądaniem Euro 2016 w słoneczne popołudnia. 

Po trzecie: dźwięk

Dobry telewizor to nie tylko obraz, to również dźwięk. Dźwięk, który zapewnia doskonałe wrażenia słuchowe. Jasne jest, że najlepszym sposobem na uzyskanie głębi dźwięków byłoby dokupienie specjalnego zestawu kina domowego z wieloma głośnikami. 

To jednak dodatkowy (najczęściej duży) wydatek, a telewizor za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych powinien brzmieć lepiej niż głośniki w laptopie. Nowoczesne odbiorniki TV są więc wyposażone w technologię AudioHD oraz Dolby Digital Plus. Nie wchodząc w szczegóły, to te systemy gwarantują brak zniekształceń dźwięku nawet przy dużej głośności, nawet jeśli do dyspozycji mamy tylko dwa małe głośniki na przedniej ściance.

Mało czasu na decyzję

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli w 2012 roku przed polskim turniejem jeszcze nie byłeś do końca przekonany do wymiany telewizora, to obecnie oferowane technologie mogą pomóc podjąć decyzję. 

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Telewizor | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy