Algorytm Disney'a tworzy przerażająco realistyczne DeepFake [FILM]

Technologia DeepFake coraz bardziej zachwyca i jednocześnie przeraża swoimi możliwościami. Udoskonalają ją nie tylko fani filmów porno, ale również eksperci np. z laboratoriów Disneya.

Wytwórnia umieściła w globalnej sieci materiał filmowy, na którym pokazuje swój najnowszy algorytm DeepFake. Z jego pomocą w przyszłości będą tworzone nowe filmy, i to bez udziału aktorów. Disney zamierza pójść jeszcze dalej i tworzyć fikcyjne postacie, które będą wyglądały tak realistycznie, że nie odróżnimy ich od prawdziwych aktorów.

Brzmi to fantastycznie, bo będzie można znacznie szybciej tworzyć jeszcze bardziej porywające produkcje, przy niskim budżecie, ale jednocześnie tę technologię będzie można też wykorzystać dla zmanipulowania rzeczywistości. I tutaj pojawiają się uzasadnione obawy.

Reklama

Specjaliści z Disney'a i ETH Zurich wykorzystali progresywny trening komputerowych algorytmów, technologię stabilizacji obrazu oraz zaawansowane efekty oświetleniowe, aby ostatecznie uzyskać niezwykle realistyczne sceny DeepFake. Trzeba przyznać, że efekt końcowy robi ogromne wrażenie, ale pewnie rzeczy jeszcze trzeba poprawić. Tak czy inaczej, zmierza to w dobrym kierunku.

Na razie Disney posiada algorytmy generujące realistyczne obrazy w rozdzielczości HD. To za mało, by wyświetlać je na wielkim ekranie, ale niebawem ma się to zmienić. Niedawno mogliśmy zobaczyć potęgę AI, która potrafi generować realistyczne awatary 3D w jakości 4K, tylko na podstawie jednego zdjęcia (). Ale to nie wszystko, inne AI potrafi tworzyć ludzkie twarze z kompletnie rozpikselowanych fotek ().

Źródło: GeekWeek.pl/Disney Research Studios / Fot. Disney Research Studios

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy