Reklama

Gdy najważniejsza jest mobilność. O czym pamiętać planując pracę zdalną i w podróży?

Pandemia przekonała nas, że praca zdalna może przynieść wiele korzyści – zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Obecnie podczas przeglądania ofert najważniejszymi kryteriami dla wielu pozostają zarobki oraz możliwość wykonywania obowiązków spoza biura. Praca z dowolnego miejsca na ziemi – czy może być coś lepszego? Są jednak dwa warunki, które muszą być spełnione: dobry laptop i dostęp do szybkiego internetu.

Jeszcze dwa lata temu praca zdalna nie była w Polsce szczególnie popularna. Szacuje się, że odsetek osób pracujących w ramach home office wynosił około 20 proc. Wszystko zmieniło jednak nadejście pandemii - do nowej rzeczywistości musieli się dostosować zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Szybko jednak okazało się, że praca zdalna ma wiele plusów i przynosi sporo wymiernych korzyści. W efekcie w części firm w naszym kraju powrotu do formy stacjonarnej po prostu już nie będzie. Jak zorganizować home office i efektywnie zarządzać swoją pracą poza biurem?

Biuro w domu

Domowe biuro to dla wielu z nas codzienność. Ważne jest więc to, by było z jednej strony komfortowe, z drugiej - funkcjonalne. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim powinniśmy wydzielić strefę swojej pracy. Efektywności sprzyja bowiem poczucie odrębności - w tym przypadku od pozostałej części mieszkania. Dobrym pomysłem będzie choćby ustawienie biurka w rogu pokoju, wnęce bądź za większym regałem. W ten sposób łatwiej będzie nam przenieść się w świat zawodowych obowiązków. Wszystkie pokusy, skutecznie odciągające nas od pracy, przestaną być kuszące. Warto też potraktować biurko jako centrum kreatywności - zawiesić korkową tablicę i kalendarz oraz zaopatrzyć się w samoprzylepne karteczki.

Reklama

Wykonywanie obowiązków spoza biura nie oznacza jednak, że musimy to robić z własnego domu. Jeśli wszystko uzgodnimy z pracodawcą - w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. No dobrze, są dwa: dostęp do szybkiego internetu i dobry laptop. Dobry, czyli jaki? Przede wszystkim niezawodny, lekki, wydajny oraz umożliwiający pracę przez wiele godzin bez konieczności ciągłego ładowania baterii. Duże znaczenie ma również rozmiar ekranu oraz prędkość, ponieważ nic tak nie irytuje podczas pracy, jak przedłużające się czasy ładowania czy "przycinki" podczas telekonferencji.

Laptop, który zabierzemy wszędzie

Wszystkie te cechy łączy w sobie Summit E13 Flip Evo, który został stworzony z myślą o osobach, łączących pracę z częstym podróżowaniem. Z jednej strony jest on smukły i lekki (1,35 kg), z drugiej - wyposażony w 13,4-calowy ekran o rozdzielczości Full HD i proporcjach wyświetlacza 16:10. Wyjątkowo długi pozostaje czas pracy na baterii (nawet do 20 godzin), a możliwość odchylenia pokrywy notebooka z ekranem o 360 stopni sprawia, że korzystanie z urządzenia jest wygodne i dające więcej możliwości.

Dużą wydajność Summit E13 Flip Evo zapewnia procesor Intel® Core™ i7 11. generacji, a karta sieciowa zgodna ze standardem Wi-Fi 6E - ogromną prędkość transmisji i stabilność połączenia sieciowego. To szczególnie ważne, zwłaszcza w razie potrzeby szybkiego przesłania dużych plików. Uwagę warto zwrócić również na technologię MSI AI Noise Cancellation, czyli redukcję szumów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zapewnia ona wysoką jakość wideokonferencji, ponieważ eliminuje hałas i szumy z otoczenia. Summit E13 Flip Evo to także bezpieczeństwo klasy korporacyjnej, czyli ochrona wszystkich wrażliwych danych. Warto także wspomnieć, że firma MSI tworzy własną drogę mleczną na cześć swoich produktów. Od 23.08.2021 na niebie można znaleźć gwiazdę Summit. Gwiazda posiada swoją stronę, na której można znaleźć informacje dotyczące notebooka.

Zarówno w domowym biurze, jak i w podróży laptop jest naszym podstawowym narzędziem pracy. Wybór właściwego modelu - obok przygotowania miejsca pracy, zadbania o dyscyplinę oraz zaufanie ze strony pracodawcy - ma kluczowe znaczenie. Wówczas praca poza biurem będzie miała niemal same korzyści. Obok oszczędności czasu i pieniędzy na dojazdach zyskamy coś więcej: poczucie niezależności. Nawet jeśli pracujemy w wielkiej korporacji. Brzmi zachęcająco, prawda?

I na koniec organizowany przez MSI konkurs, w którym do wygrania są pakiety gadżetów: kubek na kawę oraz vouchery - do Starbucks o wartości 150zł oraz sklepu Bytom na 500 zł. Aby zawalczyć o nagrody należy wykonać minimum trzy z pięciu zadań (odwiedzić profile społecznościowe MSI, stronę internetową lub zasubskrybować kanał w serwisie YouTube), a następnie odpowiedzieć na konkursowe pytanie. Udział w konkursie można wziąć klikając tutaj.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy