Reklama

Jakie kwiaty na jaką okazję?

Czy istnieje bardziej uniwersalny prezent niż bukiet? Idealnie sprawdza się na każdą okazję, jednak mowa kwiatów wciąż ma głos, dlatego wsłuchajmy się w niego i wybierzmy te, których symbolika nie urazi obdarowanego.

Wręczamy je nowożeńcom i żałobnikom, nauczycielom i profesorom, znajomym z pracy i członkom rodziny. Tego typu prezent raczej nikogo nie obrazi, nikt nie poczuje się skrępowany czy zobowiązany, za to na twarzy obdarowywanego pojawi się szczery uśmiech, ponieważ kwiaty mają moc wywoływania pozytywnych emocji. Pamiętajmy jednak, że mają one swój język, warto więc wiedzieć, jaki bukiet komu podarować.

Kwiaty doniczkowe vs kwiaty cięte

Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy obdarowywana osoba jest zapalonym hodowcą roślin, to lepiej nie wręczać jej kwiatów doniczkowych. Taka roślina budzi poczucie obowiązku. Należy ją pielęgnować i podlewać, a w końcu nie każdy ma na to ochotę. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wręczenie bukietu ciętych kwiatów, które pasują na wszystkie okazje, a ich więdnięcie nie budzi w obdarowanym wyrzutów sumienia. 

Reklama

Sytuacje służbowe

Wręczenie szefowi bądź szefowej imieninowego bukietu jest jak najbardziej na miejscu. Ten gest doceni każdy pracodawca. Lepiej jednak nie kupować kwiatów w pojedynkę. Podarowanie przełożonemu wiązanki czerwonych róż może zrodzić niepotrzebne plotki. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zorganizowanie składki wśród wszystkich pracowników. Radzimy również celować w mniej wymowne kwiaty, na przykład kalie, słoneczniki czy gerbery.

Kłopotliwi krewni

Rodziny się nie wybiera, dlatego bardzo często krewni są dla nas kłopotliwymi solenizantami. Z jednej strony się znamy, dlatego zapraszamy się na śluby czy imprezy urodzinowe, z drugiej - bardzo często nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co dana osoba lubi i czym się interesuje. Z tego powodu wybór trafnego prezentu jest bardzo trudny. Co kupić cioci na imieniny? Co podarować kuzynowi z okazji ślubu? Mile widziany będzie bukiet gerber. To kwiaty o neutralnym znaczeniu. Jeśli jednak mamy coś na sumieniu, przykładowo chcielibyśmy przeprosić teściową, to możemy zrobić to w delikatny sposób, wręczając jej begonie.

Cztery wesela i pogrzeb

- Bukiet dla nowożeńców nie może być skromny. Oczywiście wielkie kokardy i plastikowe motyle już dawno odeszły do lamusa, teraz obfitość wyraża się ilością kwiatów i techniką ich wiązania. Floryści układają je specjalną metodą spiralną, dzięki temu uzyskują równomierny bukiet. Z kolei naturalne dekoracje nadają całości ekskluzywny wygląd. Zdobimy kwiaty liśćmi aralii sprowadzanymi z Australii i Kostaryki, pistacjami z Turcji i Grecji, salalem z Kanady - mówi pani Róża, florystka producenta bukietów Szanuj Zieleń.

Wiązanka pogrzebowa powinna być znacznie bardziej stonowana. Zaleca się kwiaty w jednym kolorze, najlepiej białe. Chyba najbardziej z kwiatami żałobnymi kojarzą się chryzantemy, jednak bukiet może zawierać również białe róże, gerbery, goździki oraz gałązki gipsówki.

Zbliżające się okazje

Już niedługo, 26 maja, obchodzić będziemy Dzień Matki. Na tę okazję możemy śmiało wybrać czerwone róże, które najpiękniej będą się prezentować w towarzystwie gerber, delikatnej eustomy i hiperikum, dodatkowo przyozdobione drobną gipsówką. Nie bójmy się zamówić bukietu przez internet, szczególnie jeśli nie możemy tego dnia pojawić się u mamy osobiście. Pani Róża, florystka z firmy Szanuj Zieleń, tłumaczy, w jaki sposób kwiaty są przechowywane i dostarczane, by zachowały świeżość i piękny wygląd:

- Świeże kwiaty przyjeżdżają do nas wprost od producentów koło godziny 5:00 rano. Jeszcze tego samego dnia tworzymy z nich bukiety pod konkretne zamówienia i wysyłamy firmą kurierską w specjalnie zaprojektowanym kartonie utrzymującym optymalną temperaturę. Karton jest bardzo gruby i zabezpiecza bukiety przed "nietypowymi" wypadkami. Oczywiście przez cały czas transportu kwiaty mają dostęp do wody, dlatego docierają w idealnym stanie.

 

Materiał powstał we współpracy z marką Szanuj Zieleń.


materiały promocyjne

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy