Reklama

Uprawiają seks częściej niż inni faceci. W czym tkwi sekret?

Są bardziej zadowoleni z seksu, uprawiają go więcej, a do tego uważani są za lepszych pracowników. O kim mowa? O mężczyznach, którzy nie boją się próbować nowych rzeczy oraz podejmować ryzyka.

Bynajmniej nie mowa tutaj o miłośnikach sportów ekstremalnych szukających każdego dnia "zastrzyków" adrenaliny. Według badań mężczyźni, którzy określają siebie jako lubiących nowości, wyzwania i przygody częściej się kocha (nie mamy tutaj na myśli przygodnego seksu) , a same intymne zbliżenia są dla nich jeszcze przyjemniejsze niż dla pozostałych.

To jeszcze nie koniec - połowa badanych "ryzykantów" stwierdziła, że czuje się spełniona. Tego samego nie mogła powiedzieć nawet 1/3 tych, którzy wolą nie wychylać nosa.

Zdaniem uczonych jest to związane z pułapką rutyny, w którą łatwo wpaść w czasie pracy nie prowadząc aktywnego trybu życia lub nie realizując swoich pasji. Ale nie trzeba z dnia na dzień zacząć skakać na bungee czy spadochronie i podejmować się zajęć, które mogą nas nie interesować, aby wprowadzić do swojego życia odrobinę dreszczyku.

Reklama

Badacze sugerują, że nawet drobne "eksperymenty" mogą wpłynąć pozytywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale na postrzeganie nas przez znajomych oraz partnerów.

Nie zaglądaj do menu

Jedną z rad, której udzielają jest  spróbowanie dania z orientalnej restauracji lub zamówienie czegoś, na co normalnie nigdy byśmy się nie zdecydowali. Proponują także zaufanie szefowi kuchni i poproszenie kelnera o serwowany specjał bez wcześniejszego zastanawiania się czym on jest. Podjęcie takiej decyzji może poskutkować nie tylko odkryciem nowego, ciekawego smaku, ale będzie stanowiło bazę do częstszego, "bezpiecznego" ryzykowania.

Wyjedź gdzieś

Według badań ogólny poziom szczęścia i zadowolenia znacząco podnoszą podróże, zwłaszcza te zagraniczne. Kolejna rada - wybierz się na wczasy last minute. Bez wcześniejszego mozolnego planowania. Pokaż sobie i swojej drugiej połówce, że masz w sobie trochę spontaniczności. Wykup odpowiednią wycieczkę (lub sam znajdź w internecie odpowiedni lot oraz zabukuj hotel) i pozwól ponieść się pozytywnym emocjom. Oczywiście nie przekraczając przy tym określonego przez ciebie budżetu.

Częściej mów... tak

Znajomi namawiają cię na wyjazd, na który niekoniecznie masz ochotę? Daj im się przekonać, a istnieje duża szansa, że nie tylko miło spędzisz wolny czas, a w dodatku poznasz nowych ludzi. Nie odmawiaj też aktywności swojej drugiej połówce. Nawet coś tak prozaicznego jak wspólne zakupy sprawi, że wyjdziesz z domu. Pamiętaj, że same zakupy można połączyć np. ze spacerem lub właśnie kolacją na mieście. Nie jest powiedziane, że to ty nie możesz proponować wyjść, aby to ktoś odpowiadał ci tak. Pomyśl nad tym, gdzie jeszcze nie byłeś lub czego nie robiłeś i przedstaw plan na realizację twojego pomysłu. 

 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seks | związek | wyprawa | wycieczki | ryzyko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy