Acer W3-810 - Windows 8 na 8,1-calowym ekranie

Na stronie sklepu Amazon na chwilę pojawił się tablet Acera z Windows 8, którego najciekawszym elementem jest ekran o przekątnej 8,1 cala.

Niedawno Microsoft zmienił wymaganą specyfikację dla tabletów z Windowsem 8 i pozwolił na wykorzystywanie ekranów o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Obsługa tej rozdzielczości ma pojawić się w kolejnej odsłonie Windowsa - oznaczonej jako 8.1.

Rąbka tajemnicy uchylił także dyrektor finansowy Microsoftu - Peter Klein, który oświadczył, że jego firma współpracuje z producentami, aby stworzyć "nowy zestaw małych dotykowych urządzeń napędzanych Windowsem". Mniejsza będzie również cena, czyli elementy przez który urządzenia z "okienkami" przegrywały z całą gamą androidowych tabletów.

Reklama

Wspomnianym urządzeniem był Acer W3-810, czyli mniejszy brat modeli W5 i W7. Jego specyfikacja prezentuje się następująco:

- waga: 499 g;

- wymiary: 21 x 13,5 x 1,1 cm;

- 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800;

- dwurdzeniowy procesor Intel Atom z taktowaniem 1,8 GHz;

- 2 GB RAM-u;

- 32 GB pamięci wewnętrznej;

- aparat 2 Mpix;

- przednia kamerka do wideorozmów 2 Mpix;

- port microUSB i microHDMI;

- bateria 3500 mAh z przewidywanymi 8 godzinami na jednym ładowaniu.

Urządzenie pojawiło się w sklepie Amazon w cenie 380 dol., czyli ok 1200 zł.

Acer W3-810 nie jest jedynym urządzeniem z nowej fali tanich windowsowych tabletów. Ostatnio głośno zrobiło się na temat pomniejszonego Surface’a, który ma być zaprezentowany już pod koniec czerwca. Nexus 7 czy iPad mini okazały się strzałami w dziesiątkę, więc może to podejście sprawdzi się również w przypadku Microsoftu?

Michał Brzeziński

Komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy