Apple już testuje mniejszego iPada?

Jakiś czas temu w wywiadzie dla Korea Time jeden z przedstawicieli Samsunga, chcący pozostać anonimowym, podzielił się wieściami, że 7,85-calowy iPad ma się pojawić na rynku przed końcem 2012 roku. Dziś mamy do czynienia z kolejnymi informacjami w tej sprawie.

Plotki na temat iPada mini pojawiają się już od dłuższego czasu. I choć na początku wydawało się, że są wyssane z palca, tak teraz stają się coraz bardziej wiarygodne.

John Gruber z Daring Fireball donosi, że Apple w swoich tajnych laboratoriach testuje iPada z ekranem o przekątnej 7,85 cali. Rozdzielczość wersji mini miałaby wynosić 1024 na 768 pikseli, czyli dokładnie tyle samo co w tablecie Apple pierwszej i drugiej generacji, przy zachowaniu 163 ppi (we wspomnianych modelach mieliśmy do czynienia z 132 ppi).

Nawet jeśli prawdą jest, że Apple testuje iPada mini, nie musi to oznaczać, że kiedykolwiek produkt ten trafi do sprzedaży. Steve Jobs był przeciwny tabletom z wyświetlaczami o przekątnej 7 cali, ale kto wie, może Tim Cook ma zupełnie inną wizję obecności Apple na rynku tabletów?

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPad | tablet | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy