Apple sprzedaje refabrykowane urządzenia

Od pewnego czasu Apple za pośrednictwem swojego internetowego sklepu zachęca do zakupu refabrykowanych urządzeń. Rzecz tyczy się przede wszystkim tabletów iPad, które zostały zwrócone przez klientów, a następnie odnowione w celu sprzedania w niemal idealnym stanie po niższej cenie.

Usługa ta na tyle zainteresowała klientów, że Apple otworzyło właśnie specjalną podstronę na eBayu, na której znajduje się firmowy sklep o nazwie Refurbished Outlet. Powiększyła się przy tym znacząco oferta produktów.

Jak zapewnia producent, sprzedawane urządzenia przeszły solidną naprawdę, reinstalację systemu, wymianę obudowy, a także baterii w przypadku iPadów oraz iPodów. Dla niezdecydowanych Apple postanowiło udzielić na każdy zakupiony w sklepie produkt roczną gwarancję. Oczywiście ceny są wyraźnie niższe od modeli fabrycznie nowych. W zależności od produktu można oszczędzić nawet powyżej 100 dol.

Nowa polityka Apple poza niższymi cenami i idealnym stanem produktów uderza również w ekologię co jest o tyle ciekawe, że dotychczas ta kwestia nie była zbyt mocną stroną Apple. Niewykluczone również, że podobną strategię firma obierze również na poszczególnych rynkach lokalnych. Póki co usługa dopiero wystartowała. Niewykluczone jednak, że pomysł podchwyci z czasem konkurencja, co może wyjść tylko z korzyścią dla klientów.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPad | iPod
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy